Skocz do zawartości

małe akwarium, trudne warunki co hodować?


hipcio_stg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

W pracy mieliśmy jednego bojownika w niedużym naczyniu, potem dostałem od innego pracownika molinezję i gupika. Trzymałem je razem ( raczej na pokarm ) jednak bojownik był na tyle leniwy, że molinezje załatwił dopiero po jakimś miesiącu, a gupika nie zdążył załatwić, bo zdechł. Teraz po przeczytaniu tych wszystkich postów postanowiłem posklejać prostopadłościenne akwarium (25l) i mam jak na razie dość spore stadko gupików. ( znów byłem u kolegi ) tylko tym razem wziąłem już na swoje pierwsze akwarium. Pytanie jakie rybki są w stanie z nimi przeżyć w tak małym akwa bez grzałki. Filterek już mam, podłoże przygotowane, w tej chwili baniak dojrzewa :D same gupiki to smutno będzie, ale czy coś kolorowego/ładnego/małego się utrzyma w tych niełatwych warunkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak: w akwarium panują różne temperatury od 25-21 st C co do grzałki to chętnie bym kupił, ale prąd w gniazdku płynie od 7 rano do 15 a później nie ma i rybki są skazane na kaloryferek... 15zł to żaden wydatek ( biorąc pod uwagę, że będę zakładał spore akwarium 200 lub 240l... Krewetki bardzo mi się podobają i jeżeli wytrzymują warunki to z pewnością niebawem pojawią się w baniaczku :D Oczywiście dokupię roślinności i zaaranżuję wnętrze, tło ( na razie jest playmate styczeń 2009 ;) ) Wsadziłem raczej dla zabawy do dojrzewania zbiornika, a poważnie będę coś kombinował może ze styropianu ( wszystkie składniki: styropian, RC-01, spray mam w pracy więc trochę inwencji i gitarcia )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh muszę wyprostować dwie sprawy ;)

 

Jedno akwarium (to małe) mam w pracy. Na nim się będę uczył podstaw praktycznych, współpracownik ma trochę pojęcia, jednak moja intensywna lektura często przewyższa poziom...

 

A drugie akwarium ( duże ) będzie w moim nowym mieszkanku ( chcę kupić latem ). Tam już będzie wszystko na jak najwyższym poziomie ( pieniądze nie grają roli ) byle sprawić najlepsze warunki do mojej wymarzonej obsady ( bardzo podobnej do "anija277") czyli przede wszystkim papuzie, paletki na początek dam dwie i jak się uda to dokupię, bocje wspaniałe i jakieś kiryski + (ew. trzciniaki ale wydaje mi się to głupie :/ ) choć urok mają :D

 

A więc w pracy prąd jest przez 8h i stąd trudne warunki, jednak w pomieszczeniu temp nie spada poniżej 20 stopni. a w domciu full wypasik :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc krewetki odpadają :( a szkoda, bo są bardzo urocze i chyba najbardziej sprawiają akcenty akwa słonowodnego... a to inna klasa abstrakcji... Gupiki żyją, czują się dobrze, molinezja też sie trzymała ponad miesiąc, ale bojownik stwierdził, że przyszedł jej kres... zastanawiałem się nad kardynałkami...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc krewetki odpadają :( a szkoda, bo są bardzo urocze i chyba najbardziej sprawiają akcenty akwa słonowodnego... a to inna klasa abstrakcji... Gupiki żyją, czują się dobrze, molinezja też sie trzymała ponad miesiąc, ale bojownik stwierdził, że przyszedł jej kres... zastanawiałem się nad kardynałkami...?

molinezja trzymała sie :D :D no własnie masz odp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

molinezja jest od dużo dużo większego litrazu !! :)

 

ja wiem że bardzo chcesz mieć tam te rybki ale uważam że nie powinno sie trzymać rybek bez filtra :/

 

to tak jak w kuli :o

 

nie zrozum mnie źle ja nie neguje twojego postepowania tylko staram się doradzic tak delikatnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takich warunkach można ładnie wykończyć bojowniczka czy zamęczyć stadko gupiczków. Ewentualnie przymrozić troszkę inny gatunek. Bez filtra nie ma przebacz. Po co na siłę zakładać akwarium, w ktorym nie zapewni sie godziwych warunków bytowych dla rybek? Pomyśl o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...