Skocz do zawartości

Mam akwarium 40l


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jeśli wiesz jak zakładać akwarium bo miałaś juz kilka, to nadal nie rozumiem czemu się o to pytasz :P

w tej wodzie to w gruncie rzeczy jest relatywnie mało bakterii. najwięcej jest w podłożu starym i w filtrze. ja bym tam nie przesadzała z tą aklimatyzacją bakterii. za to włożenie dojrzałego filtra, to by było przyspieszenie dojrzewania :) oczywiście trzeba mieć wtedy 2 dojrzały żbey mieć co zostawić w poprzednim akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak. proces dojrzewania trwa krócej gdy dodasz bakterie, ale nie wiem czy jest sens je dolewać jeśli połowa wody jest z bakteriami ze starego akwarium. po prostu dolej odstanej (bez chloru) świeżej wody włącz filtr i grzałkę. mając tą dojrzałą wodę akwarium powinno stosunkowo szybko dojrzeć (co monitorujesz testami). ewentualnie jeśli bardzo chcesz to możesz dolać trochę biostartera (nie uzdatniacza), ale moim zdaniem ta woda i tak już wystarczy, a oszczędzisz "sztuczności".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pan powiedział ze moge wpuscic przez wekend 2 rybki i jak przezyja i nie beda cały czas pływac przy powierzchni to mozna wpuscic 2 bastepne i znow odczekac 2 dni i jak te tez przezyja to jest ok, a teraz wiadomosc z przed dnia moja samiczka urodziła 11 malenstw gupikow i w tym była jedna z zaduzymi skleszelami dwa zołte jajka jedna wzieła do buzi i wypluła ta przezyła tylko godzine i na poczatku jedna nie przezyła porodu a dzis rano patrze samiczka lezy na dnie nie zywa , wiec włozyłam ta z zaduzymi skrzelami i te jajeczka było ich dwa do lodowki wyczytałam ze to taka śpiaczka ddla ryb ale po pol godziny zobaczyłam ze jeszcze tam ta zyje wiec moja sasiadka ktora zajmuje sie akwarystyka powiedziała zebym włozyla rybkom na pozarcie i co dzis samiczka lezała zdechł :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan z zoologicznego powiedział zebym kupiła do odstałego akwarium 2 rybki jezeli nie zdechna po weekendzie to moge wpuscic dwie nastepne i zobaczyc czy te przezyja i przezyły . Lecz dzis zobaczyłam ze moja samiczka gupika nie zyje , wczoraj urodziła 11 rybci (małych) w TYM jedna z zaduzymi skszelami 2 zolte jajeczka jedna urodzila i wziela do buzi i wyplula bo sie za bardzo wierciła jej w buzi , jedna zdechła na dnie i jesze jakas jedna ale nie pamietam jak zgineła i co sie zdazyło a teraz przyjezdzam i patrze jedna z malych padła co mam zrobić mam tylko 5 malutkich POMOCY !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dalej nic z tego nie rozumiem tym bardziej tego:

 

w TYM jedna z zaduzymi skszelami 2 zolte jajeczka jedna urodzila i wziela do buzi i wyplula bo sie za bardzo wierciła jej w buzi

piszesz po chińsku dziewczyno, jakie jajka jakie wiercenie się jej w buzi. co ta wielkanoc robi ludziom w głowach :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh... no dobrze i tak nie wszytsko rozumiem. czyli za radą Pana ze sklepu wpuściłaś do chyba niedojrzałego akwarium rybki, które teraz zdychają. w tym poprzednim poście było jeszcze coś o lodówce, ale wolę w to nie wnikać :/

teraz pytanie, czy robiłaś testy wody? (głownie chodzi mi o testy na związki azotu) to dzięki testom możesz się dowiedzieć czy akwarium jest bezpieczne do wpuszczania rybek. (Pan w sklepie wiedział że rybki mogą paść, wie że przyjdziesz po następne... myślę że powinnaś zmienić sklep). najprawdopodobniej rybki zdechły od zatrucia nh3 albo no3, więc powinnaś sprawdzić ile wynoszą jak najszybciej. jeśli faktycznie to jest właśnie problem, to zrób podmianę żeby zbić, albo najlepiej jeśłi masz komu, to daj rybki na przechowanie do czasu gdy Twoje akwarium dojrzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...