Skocz do zawartości

Mam akwarium 40l


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam akwarium 40l . To na dobry poczatek mozecie mi powiedziec co moge do niego włożyć i jakie rybki tam moga przebywac prosze o pomoc

hej :) widać ze jestes początkująca wiec poradze ci najprostsze w hodowli rybki czyli gupiki :D

Obsada :

6x gupik [4 samica , 2 samiec]

4x kirys pstry

10x neon inessa

Najwazniejsze to :) :

niekupowac sztucznych roslin , kolorowego np. niebieskiego żwiru , nie kupowac tła do akwarium tej kolorowej fototapety :) , zero zamków i innych ozdób ...

Najlepiej kup :

dobry filtr do 40 litrów , grzałke z termostatem , żwir o granulacji 2 mm , rosliny żywe, tło zrobić z bristolu , korzeń

pozdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem początkujaca :evil: , zajmuje sie akwarystuką od 6 miesięcy tylko nie chce popełnic żadnego błedu :)

achh no to przepraszam ale 6 miesiecy to i tak początkująca :) "człowiek uczy się na błędach" wiec niepopełnienie żadnego błedu byłoby cudem :) a jak podoba ci sie obsada ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam akwarium 40l . To na dobry poczatek mozecie mi powiedziec co moge do niego włożyć i jakie rybki tam moga przebywac prosze o pomoc

hej :) widać ze jestes początkująca wiec poradze ci najprostsze w hodowli rybki czyli gupiki :D

Obsada :

6x gupik [4 samica , 2 samiec]

4x kirys pstry

10x neon inessa

 

powiększe ten wybór

można zamiast neonek kupić danio pręgowane

zmienniaki plamiste i wielobarwne-kupisz je zapewne w sklepie pod nazwą platka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glonojada syjamskiego lepiej żebyś sobie podarowała (a już na pewno 2 się nie zmieszczą). 40 litrów to za mało dla rybki która potrafiłaby normalnie urosnąć do wielkości 25 cm. ogólnie 40 litrów to za mało na jakiekolwiek "glonojady".

 

żwir byłby najlepszy naturalny, rzeczny (ze względy na kiryski). granulacja wg uznania. mi się osobiście podoba gdy rzeczny żwir jest drobny i tylko w niektórych miejscach jest trochę grubszego dosypane (też rzecznego). to już wg uznania :) (nie polecam bazaltowego w tym wypadku, bo ma trochę ostre krawędzie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak bedzie dobrze?: 3 otoski , 6 gupików , 5 danio malabarskie , 6 neonków (trzy czarne , trzy czerwone ale jeszcze dokupie :) )I coś jeszcze tylko niewiem co

Może być i jakies stadko kirysków spiżowych lub pstrych...

 

nie, nie może być!!

 

neon - za małe akwa!!

danio- za małe akwa!!

 

gupiki sobie kup i otoski - gupiki będą się kocić jeżeli nie kupisz samych samców i za chwile te twoje 40 l będzie za małe na inne ryby..

 

a lepiej żeby rybka miała dużo wolnej przestrzeni niż żeby wpadała na swoje kumpele z akwa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuuuu Fanatyk sie znalazł o my gchat wiesz ja nie wlepiam zdjęć akwarium kogoś innego jak ty i nie mowie ze w przyszłości vede takie miał (Nie mówie tego złośliwie :geek: )

Chcesz dalej udowadniać swoją nieudolę? Wystarczyło czytać, że zdjęcie wykorzystane z zasobów grafika.google.pl a moim celem było pokazanie projektu szafki kompatybilnej z górą - pokrywą. Nawet gdybyś chciała być złośliwa, to cuś Ci chyba nie poszło ;-)

 

Daj 3 piranie i 10 papuzich będzie im dobrze no i będzie się coś działo w Twoim akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obsadę Wielogatunkową w takim akwa trudno jest opracować- poradziłem dwie ramirezy, a do tego możesz wrzucić kilka(2-3) otosków ;)

masz dwa gatunki; czyli więcej niż jeden :P

staramy się na forum unikać przerybienia akwa ;)

jeżeli kilka osób pisze podobnie, to coś w tym jest ;)

ale i tak zrobisz jak uważasz :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ktoś prosi o radę a wie lepiej od doradców więc....

takie posty powinno się kasować.....

 

w 40L wielo gatunkowe to możesz mieć bakterie :P

ja jak poprzednicy jestem za parką ramirez plus jakie malutkie kiryski na dno i krewetki bądź otoski sam mam taką obsadę i jak na tą objętość zbiornika nie wyobrażam sobie lepszej :D

 

no ale wybór i tak należy do Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci zaproponowałem akwa z 5gatunkami

gupiki 5szt.

zmienniaki plamiste3szt.

zmienniaki wielobarwne3szt.

kiryski3szt.

neonki lub danio pręgowane5szt.

Przepraszam że nie mogę ci pomóc ale uważam że to max,a jeszcze mam wątpliwości czy to nie za dużo do twojego akwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...