Skocz do zawartości

Parę pytań dotyczących nowego akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum jestem tu nowy , więc proszę o wyrozumiałość !

Mam kilka pytań a mianowicie :

1. Sąsiad chce mi sprzedać akwarium 270L po kosztach z całym osprzętem ( filer , grzałka , klapa z oświetleniem ) za 150 zł opłaca się ?

2. To czego najbardziej się obawiam , to to że z matematyki wiem że 1L wody = 1KG . Więc moje akwarium będzie ważyło około 300 KG ( liczę wodę piasek rybki i ozdoby ) . I tu pojawia się pytanie czy mój prawie nowy mebel a dokładnie podłużna komoda nie pęknie albo się nie rozjedzie ?

3. Jakie rybki ozdobne polecacie , dodam że to nie moje pierwsze akwarium obecnie stoi u mnie kula 15 / 20 L i pływają w niej parę neonków i glonojadek ^^

4. Czy jak mam filter mogę również włożyć napowietrzacz czy to to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja w prawdzie też zaczynam przygodę z akwarystyką ale to co wiem to powiem

1. 270L z osprzętem za 150 zł to rewelacyjna cena!

2. Nie wiem ale akwarium nie zawsze chyba musi być pełne wody. Ciekawe pytanie o ile ktoś mieszka w bloku to ile KG strop wytrzymuje?

3. Przy tym litrażu masa możliwości chętnie zobaczę propozycję doświadczonych hodowców, ja bym stawiał na skalary ale wtedy odpadają neony.

4. Wydaje mi się z tego co wyczytałem na tym forum, że jak masz dobry filtr to napowietrzanie dodatkowe jest niepotrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby Ci nieco ulżyć w poszukiwaniach polecam zapoznanie się z artykułem >>>> moj-przepis-na-akwarium-roslinne-t46630.html znajdziesz tam podstawy zakładania zbiornika - trochę praktycznych porad jak to zrobić skutecznie.Są to oczywiście wskazówki ogólne ale myślę że na szczegóły przyjdzie czas - pozwoli to uniknąć niepotrzebnego wydawania pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...