Skocz do zawartości

Akwarium a rośliny i ryby


Rekomendowane odpowiedzi

Mam do Was pytanie, czy można sadzić rośliny w zalanym wodą akwa?

Zbiornik stoi zalany około 2 tyg, woda chyba nadaje się do wpuszczenia ryb.

Niestety padłem ofiarą "kompetentnego" sprzedawcy i nawciskał mi (chyba ) wymagających roślin.

2 z nich jakby gniły, ale wyrastają nowe pędy z tych zgnitych częsci, jedynie co dobrze rośnie to mech jawajski i jakaś z tyłu nie pamiętam nazwy.

Wracając do tematu chcę dokupić jakieś 2 roślinki mało wymagające np kryptokoryne i coś jeszcze, macie propozycję?

A i czy te nadgnite rośliny odżyją ?

Wczoraj wlałem ok 1 l wody od 2 akwa, może to pomoże.

Sorry za powszechny chaos w moim poście.

Jutro wybieram się po rybki, mam zamiar kupić jakieś neonki kiryski i chyba otoski czy mogę zakupić krewetki, może dla początkującego będą za bardzo wymagające.

Akwa to 45 l w dziwnym kształcie, jakby trapez, w sumie 6 boków...

Doradzicie ?

 

Pisownia. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wody to link: pdf:http://www.mpwik.pulawy.pl/pliki/file/Laboratorium/jak_wody_II_2012.pdf

Z roślin to mam 2 gatunki trawy i 2 inne których nie potrafię określić, nie pamiętam.

Mam drugie akwa w domu ja się nim nie zajmuję, ale tam ryby normalnie żyją, a woda z wodociągów.

 

 

Pisownia. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle się trochę wyraziłem, drugie akwarium wygląda na poprawnie działający mini-ekosystem.

Wodę chyba da się zmiękczyć, podobno obecność roślin, odpowiedniego podłoża itp regulują stan wody.

To jakie rybki i roślinki mogę zakupić?

Myślałem nad:

7-8 neonków

4 otoski

3-4 kiryski

ślimak ampularia.

Co do roślin to pewnie zakupie jakiś gatunek "kryptokoryny".

Chciałbym mieć jakieś gatunki ryb, których nie miałem, ale widzę, że z tego nic nie wyjdzie.

Neonki miałem, kiryski miałem, otoski będą nowością.

Jest jakaś alternatywa dla neonów, może rasbory?

Jak macie pomysł na inną konfigurację mojego stadka, to proszę o radę, bo jutro chcę coś zakupić.

 

 

Edit:

 

 

Z roślin to mam to :

Lileopsis Brazylijski

Mech jawajski

Mam jeszcze jeden gatunek trawy i 2 gatunek nierozpoznany, zrobię foto pózniej. :D

 

 

 

Regulamin 6.1 i 6.2. Dostosuj się. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...