Skocz do zawartości

akwarium ogólne - obsada


a1212
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje założyć akwarium około 60-80l, ma to być akwarium wielogatunkowe z kolorowymi rybkami pływającymi w różnych warstwach zbiornika, miłe dla oka i niezbyt trudne w utrzymaniu. Przeglądałem tutaj na forum kilka tematów i pojawiły się jakieś pierwsze pomysły do obsady, które jednak chciałbym skonsultować z bardziej doświadczonymi akwarystami, którzy będą w stanie przybliżyć mi charakterystykę pewnych rybek oraz udzielić rady czy można je trzymać razem w jednym zbiorniku

 

bojownik syjamski 1sztuka (samczyk) ewentualnie 1 +2 do 3 samiczek tylko jak jest z kwestia ich ubarwienia?

prętnik karłowaty parka (chyba ze trzeba więcej?)

ciekawią mnie też np.

gurami mozaikowe (tylko czy nie rosną zbyt duże?)

wielkołetw wspaniały (tylko czy ta rybka nie jest zbyt agresywna?)

czy nadaje się do tego takie rybki jak:

brzanka różowa (jak ja trzymać para czy więcej? oraz jak się zachowuje)

jakieś z małych pielęgniczek np. kakadu, ramireza, żółta, agassiza

(którą polecacie i dalczego? i czy można je trzymać ze sobą czy lepiej nie mieszać?)

do tego jakieś kiryski czy sumiki ale nie wiem co jest najlepsze ;-)

 

Napewno wszytkie to będzie za dużo ale jak coś z takich rybek wybrać fajnego dla oka ewentualnie z czego absolutnie zrezygnować a co dołożyć np. do górnej strefy akwarium? za wszytkie uwagi z góry dziękuje.

 

nemo130: Pisz poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz Azję:

-bojownik syjamski 1+2/3 albo prętnik karłowaty 1+2/3

-10-15x razbora klinowa (ja bym wybrał tą, ale masz wiele innych do wyboru)

-bocja karłowata/cierniooczek x6 (nie jestem pewien przy bocji karłowatej)

Amerykę:

-pielęgniczka, jaka chcesz, tylko pamiętaj, że np. ramirezy trzyma się w parkach, a np. kakadu w haremach

-neony lub bystrzyki, masz duży wybór gatunków, około 10-15

-jakieś kiryski w ilości 8 sztuk

 

Możesz też zrobić tanganikę dla muszlowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o wodę to:

jednostka mgCaCO3/l 168

jednostka niemiecka 9.3

jednostka mvol/dm3 3.3

natomiast wymiary planowanego akwarium to:

najbliżej mi na chwilę obecną do 60x30x40

 

i jak to jest z możliwością łączenia gatunków np. z Azji i Ameryki?

tak żeby było coś i na górze i na dole z rybek, a nie wszystkie w jednym miejscu

 

nemo130: Ostatni raz upominam pisownia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadzam się z różnicami ale zapewne istnieje możliwość jakiegoś kompromisu w miarę mało szkodliwego dla rybek (wiadomo nie kupię jakiś wielkich ryb albo czegoś co mi pozjada inne na śniadanie), a miłe dla oka. Zwłaszcza ze to ma być amatorskie akwarium, a nie jakieś bardzo profesjonalne. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kirysek panda fajna rybka 6 sztuk to minimum czy 4 wystarczy? Tak by nie było im zbytnio ciasno.

Czy warto też np. dołożyć kilka krewetek (zjadają glony?), ślimaka Anentome Helena (zjada inne ślimaki?), ewentualnie żabkę.

Ciekawią mnie też inne pomysły na obsadę? Chodzi mnie coś poza, kiryskami oczywiście. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Masz słabe wymiary. Lepsze by było dłuższe a niższe.

Udało się "lekko" poprawić wymiary i są 75x30x35.:)

 

Dzięki temu uzyskam więcej możliwości przy wyborze rybek.

 

Zdecyduję się raczej na Azję z małą modyfikacją proponowanych wcześniej obsad, ale chciałbym też się zapytać jak w takich wymiarach jest możliwe urządzenia Tanganiki. Czy nada się para księżniczek lub para szczeliniowców lub naskalników czy jedynie muszlowce? Czy da się dobrać obsadę by było około 6 rybek a nie tylko 2. ;-)

 

Moje pytania o Tanganikę pojawiły się gdy przeglądając internet znalazłem takie coś: 34L-,,MICRO TANGANIKA"- NASKALNIKI I MUSZLOWCE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...