Skocz do zawartości

Bocja Wspaniala.


WojtiL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakies 3-4 tygodni temu kupilem dwie sztuki modych Bocji Wspanialych. Jedna z nich troszke szybciej rosnie. Jest juz zauwazalnie wieksza od drugiej. Kilka dni temu zauwalylem,ze ta wieksza stacila jakby intensywnosc barw i zrobila sie agresywniejsza zarowno do tej drugiej (szczegolnie) jak i pozostalych ryb. Czy moze miec na jej zachowania i wyglad wplyw to,ze zmienilem pokarm (czasami karmie mrozonym pokarmem)? Prosze o odpowiedzi. Niepokoi mnie to. Dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzis rano dostalem od znajomego dorosla (tak mysle) Bocje Wspaniala. W moim zbiorniku plywaly juz 3 male (ok 3-5cm) i pomyslalem sobie,ze byloby im razniej z jeszcze jedna nieco starsza. Nowa lokatorka ma podobno 8 lat i mierzy sobie ok. 11 cm dlugosci. Jest teraz najwieksza ryba w moim akwarium. :) Wpuscilem ja dzis okolo 12 - tej. O 17 - tej jak zwykle bylo karmienie. Dzis mrozonymi larwami komarow. Niestety ze strony nowej kolezanki nie bylo zadnej reacji na tekie rarytasy. Mrozonka szybko zostala zjedzona przez pozostale kolezanki ( w ciagu 1 min moze),wiec pomyslalem,ze dokarmie zwyklym pokarmem (suchym,podstawowa dieta Sera). Niestety ze strony najwiekszej bocji rowniez nie bylo reacji. Troche sie martwie. Ma nieco jakby wyblakle ubarwienie. Pozostale trzy mniejsze maja duzy kontrast w kolorkach. Mam nadzieje,ze ten brak apetytu jest spowodowany zmiana otoczenia. w poprzednim zbiorniku bocja wychowywana byla od "malego". Byla tam 8 lat jak juz wspomnialem. Zachowanie jak mysle ma normalne. Jest dosc aktywna. Z pozostalymi 3-ma odrazu sie skumplowala,nieopuszczaja sie na krok. Na ciele tez niewidze niepokojacych przebarwien lub chorob (tak sadze). Co myslicie o jej braku apetytu i tym lekkim wyblaknieciu? Moze ma takie ubarwienie? Moze z wiekiem sie zmienia? A moze jest jeszcze nieco zestresowana? Prosze o wypowiedzi.

 

A tu kilka fotek nowej lokatorki:

post-1797-13685155722712_thumb.jpg

post-1797-13685155723147_thumb.jpg

post-1797-13685155723589_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...