Jump to content

Zdychają małe gupiki;(!!!

Recommended Posts

Moje gupiki mają 3 tygodnie. Wczoraj wymyłam im kotnik. Od wczoraj zdechł jeden mały gupik a dzisiaj dwa. Co sie dzieje?! Czy to wina czyszczenia kotnika czy może też, że na dworze coraz częściej zaczyna świecić słońce i pada właśnie na kotnik? Co mam robić?

POMÓŻCIE!!!

Wszystkie małe ryby są bardzo delikatne na wszystkie bodźce z otoczenia nie powinieneś zmieniać wody a tym bardziej nie wlewać nie odstałej bo mogą zdechnąć nawet dorosłe ryby,światło oczywiście że może zabić ryby przecież tak jak Ty byś cały dzień miał odsłonięty swój mózg na bezpośrednie działanie promieni UV umarł byś po kilku dobach, a na ryby działa to w większym stopniu.

Napisz jeszcze ilu litrowe masz akwarium co ile podmieniasz wodę czy odmulasz dno itp bo mogło to być również skażenie azotem.

Nie no wode to ja zawsze odstaną leje i jeszcze uzdatniacz mam jak by co. Akwarium malutkie 25l (już zasłonięte od słońca;)) Wode dolewam co tydzień ale to tylko 1-max2l . Odmulacza narazie nie stosowałam bo akwarium jeszcze czyste jest:)

czyli przechodziła najgorszy okres, woda dojrzała to 3 tygodnie minimum przy tym filtracja, światło, ogrzewanie. to, że ona sobie stała w wiaderku czy gdzieś tam i dolałaś uzdatniacza nie oznacza, że jest dobra. co najwyżej wytrącone zostały z niej metale ciężkie, ale woda i tak jest jalowa, pozbawiona bakterii nitryfikacyjnych. więc myślę, że sama sobie będziesz potrafiła odpowiedzieć już na pytanie, dlaczego twoje ryby zdychają.

poza tym woda czysta - pojęcie względne, jak posolisz wodę też jest przeźroczysta, a jednak słona. więc nie bierz parametrów na pozory tylko zainwestuj w testy.

Dobra dzięki! Ja jednak mam podejrzenia co do tego słońca.

Ty swoje, a My swoje. Nie widze sensu targowania się skoro i tak gdzieś tam w głębi serca masz własne zdanie i najprawdopodobniejsze przyczyny mimo wszystko wykluczasz pomimo, że kilka osób to potwierdziło.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...