Jump to content

Start 120l

paulina9110
 Share

Recommended Posts

Piszę, ponieważ przeszukując forum nie znalazłam dokładnie tego, co mnie interesuje.

Wczoraj zakupiłam akwarium 120l z pokrywą oczywiście. Aktualnie posiadam akwa 25l, a w nim 3 gupiki (samiec+2 samice), glonojad, 2 hokejki (wszystkie rybki odziedziczyłam w spadku po siostrze). Gupiki lada dzień się rozmnożą. ;)

Wiem, że tak małe akwarium to męczarnia dla rybek, więc kupiłam większe. Jakie rybki powinnam dokupić do tych, które posiadam aktualnie, tak, żeby razem ze sobą dobrze się czuły? Chodzi mi raczej o akwarium wielogatunkowe.

I jeszcze pytanie jakie wybrać podłoże oraz roślinność. Czekam z niecierpliwością na rady i z góry za nie dziękuję.

O podłożu, roślinach itp. na pewno poczytasz tutaj: moj-przepis-na-akwarium-roslinne-t46630.html

A co do roślinek to znawca ze mnie żaden, ale wydaje mi się, że sporo będzie zależało od oświetlenia jakim dysponujesz, jedne potrzebuję więcej, a innym wystarczy mniej aby rosły. Tutaj masz spis roślin sprawdzających się przy słabszym oświetleniu: lista-roslin-cieniolubnych-t9355.html

Jeśli hokejówki to chyba musisz dokupić bo to raczej rybka stadna.

O pasujących mieszkańcach do Twojego litrażu: od-101l-do-180l-f101.html . No i oczywiście z mniejszych litraży. Chociaż wydaje mi się, że obsadę bardziej doświadczeni proponowali by dobrać pod panujące w akwarium warunki, ale to już niech wypowie się ktoś z większą wiedzą. A tak z propozycji moich, to zwróć uwagę na razbora galaxy.

Najlepiej to idź do zoologicznego jakiego masz w mieście pozapisuj sobie rybki jakie Ci się podobają i poczytaj o nich w necie. Bo jest wiele opcji jakich możesz mieć, ale nie zawsze idzie dostać rybki takie jakie nam proponują.