Jump to content

Jak odbudować żabienicę i inne rośliny?

przemx
 Share

Recommended Posts

Po ataku ospy żabienica oraz inne rośliny praktycznie padły. Mam zbiornik 72l wymieniłem wodę odstała się 3 dni potem dodałem żelaza - ferro activ oraz kobaltosanu. Doświetlam na chwilę obecną żarówką 50wat lampka na statywie przez 8 godzin dziennie. Jednak znowu na Żabienicy Joannie widać że liście brązowieją i stają się przezroczyste. Rotala roundifolia jak widac praktycznie nie żyje;/ Jeszcze mam jedną roślinkę, jednak za bardzo nie wiem co to jest. Co dodać jeszcze? Co wymienić? Polecają ludzie te kulki glin-torf. Moze to?

Oto zdjęcia akwa:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Też miałem podobny problem, zacząłem stosować nawozy mikro i makro. Zakupiłem takie na allegro.

Wlewam jeszcze EC.

Co do oświetlenia to przez 10h święcę 2x20W plus odbłyśniki. Po usunięciu usunąłem bardziej zniszczone liście, a nowe są jak najbardziej zielone i bez ubytków jakie Ty masz.

moj-przepis-na-akwarium-roslinne-t46630.html

Przeczytaj ten temat. I odpowiedz Sobie na pytanie czy spełniłeś wszystkie warunki żeby rośliny dobrze Ci rosły.

Jeżeli to nie rozwiąże Twoich wątpliwości to odpowiedz na te pytania:

jak-zadawac-pytania-na-forum-superakwarium-pl-t48986.html

Rośliny mają braki na 100 %.

Znajomy chce mi oddać jbl manado podłoże. Może to lepiej spróbować? Inni ponoć też normalną ziemię pod żwirek sypią i wtedy ładnie rośnie.

I odpowiedź którą dostałeś zanim zadałeś pytanie - problemem jest chęć do przeczytania gotowych wskazówek .

moj-przepis-na-akwarium-roslinne-t46630.html

Przeczytaj ten temat. I odpowiedz Sobie na pytanie czy spełniłeś wszystkie warunki żeby rośliny dobrze Ci rosły.

Jeżeli to nie rozwiąże Twoich wątpliwości to odpowiedz na te pytania:

jak-zadawac-pytania-na-forum-superakwarium-pl-t48986.html

Rośliny mają braki na 100 %.