Skocz do zawartości

Jak zasypać filtry na mechaniczny i biologiczny??


Qbapl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałem się dowiedzieć jak zasypać 2 filtry kubełkowe by jeden był jako mechaniczny a drugi jako biolog.

1 filtr to świeży nabytek HW 302 – 1000 l/h http://allegro.pl/filtr-zewnetrzny-hanza...08107.html

2 to już działający EHEIM 2213 I wydajność pompy 440 l/h

Opis zbiornika i obsady w podpisie w linku

Ps. Coś powinienem zrobić na krócicach zasysających wodę jak mam krewetki???

Ps2. Planuje zakup jeszcze lamy UV czy to dobry pomysł czy nie. Opinie są podzielone ale wszystkie posty są dość stare i sam nie wiem. Lampa miała by działać raz w tygodniu 24h by tępić glony i zapobiegać chorobom. Co do lampy proszę o wyczerpujące odpowiedzi a nie w stylu Zły pomysł.

Ps3. Jak się pozbyć glonów typ. Krasnorot?????:(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po pierwsze chciałem ślicznie podziękować za błyskawiczną odpowiedz (przeniosłem się z innego forum i widzę że dobrze zrobiłem). Na wstępie pisze że jestem początkującym akwarystą więc proszę o dokładne tłumaczenie. I tak 1 filtr który bym chciał by był biologiem to EHEIM 2213 I wydajność pompy 400l/h i chciałem go zasypać bio ceramiką i czym jeszcze czy od spodu dać gąbkę czy samą ceramikę. A 2 HW 302 – 1000 l/h jako mechanicznego i nie wiem czy go wata albo gąbkom od spodu (strony zasysania???? Bo z odpowiedzi wywnioskowałem że oba ceramika i kiedy je czyścić i jak wiem zapewne jest napisane jak czyścić już szukam.

ps. czy o takie gąbki chodzi??? http://allegro.pl/happet-filtr-gabkowy- ... 23432.html

ps2. Kwota która wchodzi w grę na wkłady to ok.200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...