Skocz do zawartości

[40l]. Klimat BW


Gozi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Z racji tego, że podobają mi się akwaria biotopu czarnych wód, postanowiłem założyć akwarium w takim własnie klimacie. Zrobiłem to dosłownie 30 min temu więc akwarium jeszcze "ciepłe".

Akwarium:

50x30x30 profil - 40L

Grzałka:

Na chwile obecną brak ;p

Filtracja:

Filtr wew. Atman at-f302. W przyszłym miesiącu zmiana.

Oświetlenie:

PHILIPS TLD14W AQUASKY - stara, już za pewne nie podaje światła takiego jak z początku.

Podłoże:

Żwirek kwarcowy

Wystrój:

-> Korzenie akacji

-> Gałązki akacji

-> Liście dębu

-> Szyszki olchy

Flora:

-> Nurzaniec

-> Mech jawajski

Fauna:

Brak. Obsada jeszcze nie dobrana.

 

To tyle na temat danych technicznych. Jak napisałem wcześniej akwarium dopiero co zalane ok 50% wody z innego akwarium, reszta świeża. Jeśli chodzi o mieszkańców to cały czas się zastanawiam, może neony simulansy (chociaż ogólnie neonki powoli mi się przejadają i nie wiem czy to dobry pomysł), a może po prostu harem Proporczykowców. Jeszcze jest czas na zastanowienie. Poniżej fotka zbiorniczka. Woda jeszcze mętna, zdjęcie też jakieś jasne wyszło, ale fotografem to ja nie jestem. Jutro wieczorem jak już woda się wyklaruje i w pokoju zapanuje ciemność cyknę coś lepszego. Oczywiście jeśli będzie jakieś zainteresowanie :P

 

Na początek tło. Użyłem zwykłego czarnego tła, na które przykleiłem wyschniętą trzcinę znad stawu. Taśmy której użyłem w akwarium nie widać.

post-11459-13685171226611_thumb.jpg

Tutaj w "suchym" akwarium:

post-11459-13685171227093_thumb.jpg

Na koniec zdjęcie już zalanego akwarium:

post-11459-13685171229562_thumb.jpg

 

Tak to wygląda na chwilę obecną, tak jak pisałem wyżej jutro lepsze zdjęcie. Do samego akwarium dorzucę jeszcze liści i może jakąś gałązkę. No i czekam na herbatkę. Filtr niestety daje po oczach, ale do przyszłego miesiąca musi być.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy pomysł z tłem.Jakie masz parametry?

No tło do wykonania w 5 min, z praktycznie zerowym wkładem finansowym, mam podobne w innym akwarium. Na zdjęciach tego może nie widać, ale w rzeczywistości daje ciekawe złudzenie głębi w akwarium. Parametrów niestety nie znam, posiadam jedynie test Ph który zrobię jutro.

Co do reszty. Filtra na razie nie będę zasłaniał, nie chcę teraz grzebać i przesadzać roślin, a z tego względu, że w przyszłym miesiącu i tak opuści on to akwarium.

Korzeni nie będę już raczej dokładał, tylko liście i gałązki.

Edytowałem pierwszy post tzn. zmieniłem zdjęcie na nieco lepsze. Jutro dołożę liści, jakąś gałązkę i wstawię już zdjęcie lepszej jakości z wyklarowaną wodą.

Pozdrawiam i dzięki za opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda się wyklarowała więc pokażę nowe zdjęcia, no i czekam na dalsze opinie, propozycje.

post-11459-13685171235608_thumb.jpg

post-11459-13685171236109_thumb.jpg

post-11459-13685171236513_thumb.jpg

No i tak to własnie wygląda. Następne zdjęcia będą już z herbatką i obsadą, na którą zresztą muszę się w końcu zdecydować.

Na koniec fotka przedstawiająca mój mniejszy akwarystyczny kącik :)

post-11459-13685171236959_thumb.jpg

Na dole jest jeszcze jedno miejsce, w którym jak znajdę roślinki to jutro powstanie krewetkarium ;).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...