Jump to content

Zielone nitki na szybie akwarium.

NieMario
 Share

Recommended Posts

Witam.

W początkowej fazie dojrzewania zbiornika miałem podobne lecz na roślinach no i w mniejszej ilości lecz według moich spostrzeżeń to wychodziły jak nie podmieniłem wody czyli jak podskoczył poziom NO3 bo miałem dosyć wysoki w akwarium.

Teraz gdy akwarium jest stabilne biologicznie nie ma problemu z nitkami tak, że z mojego doświadczenia z tym glonem polecam zrobić podmianki co 2 dni - ja tak robiłem i ustąpiły ;)

Ja swojego czasu, gdy miałem jeszcze niestabilne parametry w zbiorniku to rosło to badziewie na potęgę. Sprzedawca w zoologiku polecił mi tabletki rozpuszczalne do akwarium na glony, bodajże 1 tabletkę na 200l wody. Codziennie jedna sztuka- po 3 dniach nie było śladu. Jedna tabletka kosztowała ok. 1,50zł

Pisownia. Dulle

Tabletki i inne preparaty chemiczne to tylko doraźna pomoc w opanowaniu glonów. Po jakimś czasie znowu powrócą. Powodem glonów najczęściej jest brak lub nadmiar jakiegoś składnika, rzadziej to wina oświetlenia i złej filtracji. W podpisie Łorena (loren-u13297.html) są dwa linki do jego artykułów polecam się z nimi zapoznać. Pomoże Ci to w przyszłości w zapanowaniu nad glonami jak i dzięki temu może będziesz miał piękne roślinne akwarium.