Jump to content

Zielone nitki na szybie akwarium.


NieMario
 Share

Recommended Posts

Witam.

W początkowej fazie dojrzewania zbiornika miałem podobne lecz na roślinach no i w mniejszej ilości lecz według moich spostrzeżeń to wychodziły jak nie podmieniłem wody czyli jak podskoczył poziom NO3 bo miałem dosyć wysoki w akwarium.

 

Teraz gdy akwarium jest stabilne biologicznie nie ma problemu z nitkami tak, że z mojego doświadczenia z tym glonem polecam zrobić podmianki co 2 dni - ja tak robiłem i ustąpiły ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja swojego czasu, gdy miałem jeszcze niestabilne parametry w zbiorniku to rosło to badziewie na potęgę. Sprzedawca w zoologiku polecił mi tabletki rozpuszczalne do akwarium na glony, bodajże 1 tabletkę na 200l wody. Codziennie jedna sztuka- po 3 dniach nie było śladu. Jedna tabletka kosztowała ok. 1,50zł

 

Pisownia. Dulle

Link to comment
Share on other sites

Tabletki i inne preparaty chemiczne to tylko doraźna pomoc w opanowaniu glonów. Po jakimś czasie znowu powrócą. Powodem glonów najczęściej jest brak lub nadmiar jakiegoś składnika, rzadziej to wina oświetlenia i złej filtracji. W podpisie Łorena (loren-u13297.html) są dwa linki do jego artykułów polecam się z nimi zapoznać. Pomoże Ci to w przyszłości w zapanowaniu nad glonami jak i dzięki temu może będziesz miał piękne roślinne akwarium.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...