Skocz do zawartości

Czy mały heniek odrasta?


komanch
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Posadziłem na korzeniu 3 dni temu małego heńka, dość sporą ilość. Niestety nie przewidziałem, że kosiarka go polubi :-| Zeżarła go praktycznie całego, zostały tylko korzonki. Jutro będę kosiarkę eksmitował.

Pytanie czy jest jakaś szansa że heniek odrodzi się z popiołów czy raczej bez szans?

Pytam bo nie wiem, czy oczyszczać korzeń z korzonków, czy je zostawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej , co ja wiem mały heniek roślina pierwszego plau więc powinna być w podłożu ,a nie na korzeniu .A co do pytania nie odrodzi się ,to nie feniks (jak z Harrego Pottera) ;) .

To widzę kolega nie do końca w temacie.

Sposób sadzenia: http://sklep.roslinyakwariowe.pl/rosliny-akwariowe/na-korzenie-kamienie/hemianthus-callitrichoides-cuba-invitro-zelu-p-9137.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze jak byk ,że się nadaje ,ale tutaj cytuje :

,,Najmniejsza znana trawnikowa roślina akwariowa. Posiada bardzo małe listki dzięki czemu świetnie nadaje się równiez do najmniejszych akwariów gdzie tworzy gęsty trawnik i powiększa optycznie akwarium."

Pisze tam również o tym , że porata korzenie ,ale u nikogo w akwarium tego nie widziałem ,więc ... .

Jeśli masz pytania pisz . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź

Jego się nie powinno zasadzić na korzeniu, od tego należy zacząć.

Jak to się ma do tego?

"Warto zauważyć iż Hemianthus callitrichoides cuba bardzo chętnie obrasta skały, korzenie oraz lawę wulkaniczną, dlatego może być nasadzany również na powierzchni kamieni."

i jeszcze przykład:

http://www.ebay.ie/itm/Rare-Hemianthus-Callitrichoides-Cuba-Bogwood-Lawn-live-Aquarium-Plant-UK-/130727849661#ht_1875wt_1163

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jego się nie powinno zasadzić na korzeniu, od tego należy zacząć.

Jak to się ma do tego?

"Warto zauważyć iż Hemianthus callitrichoides cuba bardzo chętnie obrasta skały, korzenie oraz lawę wulkaniczną, dlatego może być nasadzany również na powierzchni kamieni.

Nijak się ma.Błąd Atreyu i tyle ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrosnąć jak najbardziej może, ale rozumiem że skoro zjadły go kosiarki to był świeżo posadzony, a nie mogę sobie uświadomić jak można go sadzić bezpośrednio na kamieniach/korzeniach, no chyba że pod siatką - ale nawet tak nie potrafię sobie wyobrazić jak teraz te milimetrowe korzonki trzymają się na korzeniu. :P

Tak był świeżo posadzony, wyglądało to praktycznie jak na zdjęciu powyżej które dałem przykładowo. Ja najpierw w miarę luźno opasałem korzeń siateczką, potem położyłem na to heńka i w 2-3 miejscach przywiązałem żyłką. Robota na 5 minut. Zdziwiłbyś się jak po 3 dniach korzonki oplotły siatkę która była pod spodem, trzymają porządnie, duuuużo pewniej niż w żwirku, teraz to dokładnie widać bo cały korzeń pozostał w heńkowych korzonkach ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...