Jump to content

45L- Razbora Galaxy


Tomekrybka
 Share

Recommended Posts

Witam :) założyłem ostatnio krewetkarium, minęły już 2 tygodnie więc czas pomału myśleć nad obsadą. Wymyśliłem sobie że dam tam Razbory Galaxy tylko pytanie ile ? 10szt. może być? Jeśli może być ciut więcej lub jeśli trzeba zmniejszyć ilość to od razu proszę o korektę :D Pytanie nr2 czy do Razbor można coś jeszcze dołożyć czy lepiej będzie ograniczyć się do jednej ławicy i krewetek ?

Akwarium proste 50x30x30.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc :)

Link to comment
Share on other sites

Aż 15? hmm no to jestem mile zaskoczony ;) No też tak właśnie teraz myślę nad tym drugim gatunkiem i myślę że chyba masz rację. Jedna fajna ławica spokojnie powinna wystarczyć do tego krewetki i powinno być cacy ;) Szkoda tylko że u mnie nikt tych rybek nie trzyma i będzie trzeba specjalnie zasuwać 50km żeby je kupić :roll: No cóż akwarystyka hobby dla wytrwałych :lol:

Dzięki za pomoc :) Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

No to w takim razie nie ma opcji żebym je kupił. U mnie priorytetem są rośliny a z rybami to tak średnio, dlatego wolę dwa razy zapytać zanim coś kupię. Możesz polecić jakąś dość popularną rybkę która nadawałaby się do tego litrażu?

Link to comment
Share on other sites

No to Ci powiem, że gupiki są naprawdę fajną i ostatnio niedocenianą rybką. Może się już znudziła, bo zbyt popularna przez tyle lat.

 

Sam właśnie założyłem krewetkarium 45L, i odważyłem się i kupiłem 6x gupika (same samce póki co), i nie załuję wyboru.

 

Jako przykład powiem, że miałem kiedyś u siebie Rasbore Galaxy, i jakoś mało się działo w baniaku, niby ładna raybka ale mało ruchliwa i często się chowała. Mam teraz bardzo ładne gupiki, rybcia kolorowa i widać w końcu że coś się dzieje w baniaku. No i nie muszę dodawać, że jednak cena też jest inna :DD:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...