Skocz do zawartości

Akwarium z background Juwel - zdjecie i opis


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Kilka dni temu ukończyłem budować moje pierwsze akwarium, małe 60l ale na początek od czegoś trzeba zacząć, dziewczyna która zajmuje się akwariami od wielu lat trochę mi pomogła.

 

Prosił bym o kilka opini na temat ogólnego wyglądu i jak się prezentuje wg was.

 

Zbiornik 60l, tlo juwel, filrt juwel mini, resztę widać na zdjęciu + kilka złotych rybek :). Za tropikalne się chętnie wezmę ale najpierw chcę trochę zdobyć doświadczenia na tańszych rybach. :)

 

Pozdrawiam.

 

 

Regulamin 6.1. Czytałeś? Mapet

post-15191-13685171166491_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz złą, bardzo złą obsadę jak na tak małe akwa.

Pozatym welony to długowieczne ryby.

Wolą chłodną wodę ok 21*

 

W tak małym akwa będą karłowaciały i chorowały. Mogą zdychać po kilku latach, zamiast dożyć prawidłowego wieku.

Pozatym to okropne brudasy i będziesz miał ogromne problrmy z amoniakiem i czyszczeniem akwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, z tym ze bedzie syf i bede musial duzo i czesto sprzatac to juz wiem od mojej dziewczyny ale trzeba gdzies sie nauczyc jak utrzymac to akwarium. Takie to wlasnie sa zlote rybki:). Jedna duza dostalem od kolegi bo chcial sie jej pozbyc a reszte dokupilem aby by bylo pusto. W tym akwarium to mi glownie chodzi zobaczyc jak sie zachowa to tlo z panki powiedzmy za 2-3 miesiace.

 

Za jakis bardziej odlegly czas chce kupic jakis 350l lub 450l , uzywane sa ze stolikami sa za rozsadne pieniadze i wpuscic tam troche Skalarow i Paletek bo bardzo mi sie podobaja w akwarium u dziewczyny, choc troche drogie , ostatnio kupilem jej 3 paletki i wyszlo 120 euro:). Generalnie to moje pierwsze akwarium wiec wszystkie rady i opinie mile widziane. Kazdy chyba zaczynal od jakis problemow?

 

Uwazasze ze powinienem kupic bardziej wydajny filtr czy poprostu bede musial czesciej przy tym obecnym sprzatac?

 

 

Pisownia. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złota rybka dorasta do 30 cm długości.

 

Będą się męczyć u Ciebie - To nie są za dobre ryby na początek.

 

Jeśli chcesz się uczyć polecam np platki :)

Czyli zmienniaki - łatwiej utrzymasz je przy życiu, a też wymagają sprzątania.

Zamiast zbrojnika też polecałabym raczej kirysy.

Ciekawe są też pielęgniczki.

 

Tu masz fajny temat : zajrzyj:

przykladowi-mieszkancy-akwarium-ok-60l-t7147.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Ja raczej wole duze ryby ale widze w czym problem w tym malym akwarium, najwyzej oddam je niedlugo do sklepu, drogie nie byly w sumie.

 

Sa u mnie 2 glonojady , jeden bardzo maly a drugi ten wiekszy tylko tymczasowo jak w dziewczyny akwarium skalary sie rozmnoza. Zobacze jak sie bedzie wszystko to zachowywac i oddam je do sklepu a tam chetnie je przyjma. Popatrze na ryby z tamtej listy i cos wybiore

 

 

Pisownia! Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Moderator kropka

 

Z Polskimi znakami to jak by ''Przerost formy nad trescia" .

 

Z odczytaniem i zrozumieniem tekstu bez polskich znakow nikt nie powinien miec problemukropka

 

 

Taki jest regulamin i nie ma dyskusji! Albo piszesz poprawnie albo zarobisz ostrzeżenie.//lopezz

Jak już to Pan. Znaki interpunkcyjne też obowiązują. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Moderator kropka

 

Z Polskimi znakami to jak by ''Przerost formy nad trescia" .

 

Z odczytaniem i zrozumieniem tekstu bez polskich znakow nikt nie powinien miec problemukropka

 

 

Taki jest regulamin i nie ma dyskusji! Albo piszesz poprawnie albo zarobisz ostrzeżenie.//lopezz

Jak już to Pan. Znaki interpunkcyjne też obowiązują. Mapet

Może jednak zrobisz nam laske :roll: (zależnie od Twojej interpretacji)

i zaczniesz używać polskich znaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim

 

Akwarium to jest od soboty wiec to bardzo wczesne poczatki jego. Nie mam wiedzy na temat co i jak chodowac wiec prosze sobie takie zbedne komentarze wsadzic gleboko do wlasnego awkarium, gdzies kiedys kazdy zaczynal, popatrzcie na siebie kilka lat do tylu.

 

Napisalem ze ryby oddam do sklepu ,a co mam z nimi zrobnic , do kibla spuscic? Prosilem o rady a nie o tak zwane "bitching". Wymienie ryby na kilka z tej listy co podales we wczesniejszym poscie, kwestia co beda mieli w lokalnych sklepach.

 

Napisalem ze paletki za jakis bardziej odlegly czas jak kupie jakis dobry 350l lub wieksze akwarium. Dziewczyna ma ich kilka ze skalarami i bardzo ladnie jest rosna w 125L jak narazie.

 

Co do polskich znakow to nie mam jak pisac bo windows i klawiatura angielska.

 

 

Edit:

 

 

Postanowilem ze kupie

10 neonkow

6 gupikow

i dziewczyna da mi 5 gurami

 

z taka obsada powinno byc chyba ok i miejsca pod dostatkiem

czy 21 ryb na 60L bedzie ok czy to juz tlok?

 

 

Przeczytaj regulamin! Polską czcionkę można spokojnie zainstalować. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...