Jump to content

dodatkowe oświetlenie


Flisek
 Share

Recommended Posts

Witam. Zacznę od przedstawienia mojego akwarium. Posiadam profil 104l z oświetleniem 2x18wat. Jak widać jest to za mało. Czy mogę za dodatkowe oświetlenie dołożyć świetlowkę? Ile powinienem mieć wat na litr?

 

Pisz poprawnie. Mordimer.

Link to comment
Share on other sites

Akwarium wromak o długości 80cm profil, pokrywa razem z zestawem 2x18wat. Akwarium restartowałem rok temu. Dzisiaj jak wrócę ze szkoły to będę wymieniał podłoże. 2miesiące po restarcie roślina którą kupiłem wraz z restartem pięknie rosła a później na liściach zaczęły pojawiać się takie otwory i następnie puszczała małe liście. Czyszczę akwarium co tydzień i odmulam wymieniając ok 30l wody. Nie używam co2 bo mam mało roślin. Rybek mam dość sporo i nie mam co z nimi zrobić. Posiadam filtr aqa el na 100-150l. Temperatura jest pokojowa. Kupiłem azot w płynie i trochę pomógł. Podkładam też kulki torfowe.

 

Pisownia ! Mordimer

Link to comment
Share on other sites

Oświetlenie 2x18W ale jakie? Może być nieodpowiednia barwa i przez to rośliny mogą marnieć, jeśli masz rośliny które potrzebują sporo światła to będzie to samo, a z całą pewnością nie wystarczy podawanie samego azotu. Nawożenie musi być kompleksowe, jeden pierwiastek sprawy nie załatwi a bez testów raczej ciężko będzie pomóc:)

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie dozowanie jednego pierwiastka, może spowodować jego przesycenie i blokowanie przyswajania innych. Co generalnie może pogarszać sprawę.

Załatw testy, opisz rośliny. Bo jeśli są to cieniolubne, to światło nie powinno mieć tutaj znaczenia. Zdjęcia milewidziane

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...