Jump to content

zamiana świetlówki

przemekg
 Share

Recommended Posts

Mam małe pytanie odnośnie zamiany świetlówki. Wygląda to tak: posiadam pokrywę Wromak W-2 (akwarium 112l) z dwiema świetlówkami T8 po 18W 6500K Day Light, chciałbym jedną z nich zamienić na AQUA GLO T8 20W. Czy taką zamianę mogę zrobić bez ingerencji w instalację pokrywy, bez zmian statecznika, bez przeróbek?

Rozumiem, że wymagane ewentualnie przeróbki, wymiana statecznika? A czy dołożenie jakiejś folii, czegoś odbłyskowego poprawi troszkę świecenie, bo coś bardzo mi się wydaję, że te 2x18W to słabiutko bardzo jak na 112l

Troszkę poprawi, ale nieznacznie.

A czy słabiutko? Zależy od tego jakie rośliny chcesz trzymać. Dla ryb nawet lepiej gdy światło nie jest zbyt intensywne.

Rogatek i cabomba dają na chwilę obecną rade. W cabombie idą młodę pędy, rogatek tez pomału idzie do góry, problem jest z wąkrtoką, ma brązowe liście, jakby jakiś osad, no i włoski pojawiły się na roślinkach i tak się zastanawiam czy nie mało tego światła.

Na wąkrotkę będzie trochę mało, u mnie przy słabym oświetleniu rosła gdy zamocowałem ją do deszczownicy, wszystko co było niżej marniało. Gdy zwiększyłem oświetlenie rosła w takim tempie że musiałem ją raz w tygodniu przycinać inaczej zarosłaby całe akwa ;)