Jump to content

zamiana świetlówki


przemekg
 Share

Recommended Posts

Mam małe pytanie odnośnie zamiany świetlówki. Wygląda to tak: posiadam pokrywę Wromak W-2 (akwarium 112l) z dwiema świetlówkami T8 po 18W 6500K Day Light, chciałbym jedną z nich zamienić na AQUA GLO T8 20W. Czy taką zamianę mogę zrobić bez ingerencji w instalację pokrywy, bez zmian statecznika, bez przeróbek?

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem, że wymagane ewentualnie przeróbki, wymiana statecznika? A czy dołożenie jakiejś folii, czegoś odbłyskowego poprawi troszkę świecenie, bo coś bardzo mi się wydaję, że te 2x18W to słabiutko bardzo jak na 112l

Troszkę poprawi, ale nieznacznie.

 

A czy słabiutko? Zależy od tego jakie rośliny chcesz trzymać. Dla ryb nawet lepiej gdy światło nie jest zbyt intensywne.

Link to comment
Share on other sites

Rogatek i cabomba dają na chwilę obecną rade. W cabombie idą młodę pędy, rogatek tez pomału idzie do góry, problem jest z wąkrtoką, ma brązowe liście, jakby jakiś osad, no i włoski pojawiły się na roślinkach i tak się zastanawiam czy nie mało tego światła.

Link to comment
Share on other sites

Na wąkrotkę będzie trochę mało, u mnie przy słabym oświetleniu rosła gdy zamocowałem ją do deszczownicy, wszystko co było niżej marniało. Gdy zwiększyłem oświetlenie rosła w takim tempie że musiałem ją raz w tygodniu przycinać inaczej zarosłaby całe akwa ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...