Jump to content

paletki 120l


Recommended Posts

Witam wiem że paletek nie powinno się trzymać w 120l ale miałem mieć 250l lecz... no właśnie bardzo się opóźniło a nawet powiem że osoba która miała je wykonać się wycofała. No cóż palety miały być przez tydzień góra 2 w 120l w kwarantannie lecz ten tydzień już się trochę przedłużył.... No i w czy problem? Paletki są zaaklimatyzowane ale, no właśnie ale jak wchodze do pokoju to uciekają w "swoje" miejsce ostatnio byłem na bibie wróciłem i że tak powiem, zaczaiłem się na nie :) wchodze do pokoju i co widze? Palecie gonią się po całym akwa jedna 2, całkiem inne zachowanie jak do tych czas, zauważyłem także że pływają gdy jest spokój w pokoju czyli jak nikt nie chodzi/nie przechodzi koło akwa. Dla wyjaśnienia dodam że paletki są 3, miały byc przez tydzień ale są już prawie 3... ;( wiem że zostane zlinczowany jak do akwa 120l palecie itp itd ale przecież nie oddam ich teraz do sklepu gdzie będą się kisić w 10 w 60l akwa?

Hodowcy paletek

Pomocy!

Proszę o odpowiedź tylko osoby które znają się na temacie, nie chce mieć tutaj spamu...

Link to comment
Share on other sites

mam 3 paletki w akwa i na poczatku też się chowały ale teraz podpływaja pod szybę jak siedzę blisko akwa i jedzą z reki..

 

mam ten sam "problem" z tym że u mnie jedna palecia goni jedna :/

 

wydaje mi sie że to są dwa samce, a ta trzecia palecia pływa jakby nigdy nic.

 

może u ciebie sa 3 samce :shock:

Link to comment
Share on other sites

czytałem dużo o paleciach i słyszałem że ten okres może dość długo trwać gdyż one muszą przyzwyczaić się kto jest ich "panem", zyskują zaufanie a dopiero potem są żywsze :) może jest w tym garść prawdy

Link to comment
Share on other sites

napewno :) bo jak mój najmlodszy syn (ten z awatara) podchodzi a raczej podbiega pod akwa to wszystkie ryby do niego przyplywaja :shock: jak ja podchodzę to też :) ale jak przyjdzie ktoś obcy to paletki siedzą w żabienicy :)

Link to comment
Share on other sites

Rybki trochę się zaklimatyzowały wiec zaczynają walczyć o pozycje w stadzie.

W naturze stadem dowodzi samiec alfa i tak samo w akwarium.Potrafi być on agresywny w stosunku do współtowarzyszy

dlatego czym więcej ryb tym lepiej -agresja jest rozłożona.

Polecam zaopatrzyć się w większy zbiornik i dokupić chociaż z dwie paletki :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...