Skocz do zawartości

Ciekawe ryby do 80L


kathos88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam piszę w sprawie kolegi. Niedawno zakładałem temat o akwarium 240L które zostało uszczerbione ale w ostateczności zamiast je naprawiać postanowiłem kupić nowe a kolega postanowił wziąć mój uszkodzony baniak o wym. 120/40/50 uszczelnić i zrobić paladarium czy coś w tym stylu. Są 2 opcje w zależności od tego jaka zostanie dobrana obsada:

 

Wymiar przestrzeni do pływania:

 

1. 80dł./30szer./25wys.(bez podłoża) czyli 60L

2. 120dł./25szer./25wys.(bez podłoża) czyli 75L

 

Nie są to wymiary które muszą już tak zostać, można je trochę powiększyć w zależności od potrzeb rybek. Po prostu ma być tam jakieś miejsce na obsadzenie roślinności i niewielkiej przestrzeni dla poruszania się żaby rogatej lub jakiś małych jaszczurek tropikalnych. Poddałem koledze pomysł z channa blehri ale akwarium może być trochę za małe. Ogólnie chciał hodować jakieś agresywniejsze lub ryby dziwolągi(jakieś nietypowe) :). Ciężko mi coś doradzić bo się na tym nie znam więc piszę w sprawie fachowej porady.

 

Czekam na propozycje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze pomyśli nad tą żabą rogatą, mówił też o jakiś jaszczurkach dlugoogonowych ale mniejsza o to co będzie na górze :) ważniejsze jest to co będzie pod wodą. Trochę się nakręcił na tą channe blehri jak mu pokazałem i poczytaliśmy też http://www.akwarium.net.pl/wiki/Channa_bleheri tyle że ten zbiornik byłby trochę mniejszy maksymalnie miałby 100L i wym 120/30/30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to najlepiej by było nawet dobrać do tego jeszcze roślinność. Bo korzenie i kamienie oraz żwir chyba nie ma takiego znaczenia. Do tego w środku będzie jeszcze wodospad ale też nie wiem czy ma to jakieś znaczenie. Ale sam nie wiem jakie to miały być gady. Nie wiem jak to jest z tą żabą rogatą. Jest wolna i raczej nie pływa tylko siedzi na powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem ale jeżeli będzie ona to innych gadów ani płazów nie będzie. Wątpię czy ona da rade upolować zwinną rybę... Poza tym w opisie czytałem że one raczej siedzą na ziemi a nie pływają. Tylko w porę godową coś tam pływają. Nawet jak oglądałem filmiki z karmienia to robią to niesfornie :). Nadal uważasz że wyje ryby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wybór padł na pielęgniczkę kakadu. Wyczytałem że na taki zbiornik powinien być jeden samiec i ze 2 samice. Co jeszcze można trzymać z tymi rybkami? Poza tym może jakieś fajne ślimaki, raki, i może jakiś glonożer?:P A i jeszcze chciał z nimi trzymać kiryski lamparcie. Proszę o opinie co jak i po ile sztuk ewentualnie. Do tego może dałoby rade wybrać jakieś gady/płazy na ląd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...