Skocz do zawartości

Rozmnażanie Ramirezek, a światło.


domgra08
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po długim okresie czytania, zadawania wielu pytań i prostych doświadczeń odnośnie mojego zbiornika ogólnego, chciałbym poruszyć kwestię zbiornika hodowlanego dla mojej pary ramirezek. Parka jest dobrana, ma się ku sobie, więc zachęciło mnie to do stworzenia zbiornika, który umożliwi im złożenie ikry. Stąd mam kilka pytań, nie tylko odnośnie oświetlenia.

 

Mam akwarium o wymiarach 30x30x30 i chciałbym posłużyć się nim, jako zbiornikiem hodowlanym, lecz brak w nim jakiegolowiek oświetlenia. Stąd moje pytanie, czy to :

http://allegro.pl/mini-lampa-hbd-11w-jakosc-i-cena-i2660487527.html

będzie dobrym wyborem, dla kilku niewymagających roślinek i dla moich pielęgniczek? Jeżeli macie coś lepszego i w podobnych kryteriach cenowych, zapraszam do podzielenia się swoimi informacjami :)

 

Druga sprawa, czy zakładając taki zbiornik mogę przelać wodę z dojrzałego już akwarium?

 

Jakie temperatury powinny panować:

- na początku, przed wpuszczeniem pięlegniczek i podczas dojrzewania akwarium?

- po wpuszczeniu

- kiedy zauważalne będą tiki-taki względem siebie obu rybek

- kiedy rybki znajdą się w okresie tarła

- po złożeniu ikry

- jak wyklują się młode?

 

Podpunkty można łączyć, celowo użyłem ich tak wielu, aby uzyskać pełną odpowiedź.

 

Jeżeli ktoś ma własne doświadczenia odnośnie tych rybek, zapraszam to dyskusji, jestem otwarty na każdą sugestię.

 

 

Z góry dziękuję, Dominik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...