Jump to content
Sign in to follow this  
5pirit

45L + Bojek + ???

Recommended Posts

Przymierzam, a być może przymierzałem się do 45L kreweciarni.

Lecz dzisiaj byłem z córeczką w zoologu, i bardzo jej się spodobał Bojownik, że nie chciała ze sklepu wyjść (dobrze że nie "złota rybka")

I tak sobie pomyślałem, że może zrobię małej niespodziankę i kupię Bojownika, ale coś jeszcze chcę do niego dołożyć.

W kręgu zainteresowań są: kiryski pigmejki, otoski i jakaś mała ławica (ok 10szt) jakiś małych rybek i tutaj najbardziej bym obstawiał Rasbora Maculata. W jakich proporcjach byście widzieli skład do mojej 45'tki ?

Fajnie jak by było biotopowo!

Bojka na pewno będę chciał jakiegoś ładnego wyhaczyć w necie (jak ktoś zna jakieś dobre źródło ładnych bojków to proszę o PW)

A kreweciarnie zrobię najwyżej z 20L które stoi puste jako awaryjne :PP:

1+2 Bojownik pigmejki 8 sztuk(10) Rasborka 10 pamiętaj o gęstej roślinności . Bojowniki fajne są na targach akwarystycznych w łodzi.

Ja mam bojka w 50 l- pięknie się wybarwił po przeniesieniu z maciupkiego akwa.

Kupiony w Warszawie na giełdzie przez koleżankę a potem ja go dostałam.

nemo130: Pisownia!

Agnievka, nie radź nikomu dopóki swojego akwarium nie doprowadzisz do dobrego stanu.

Jak radzę jak Bimek, ale odpuściłbym kiryski na rzecz krewetek amano.

A co byście polecili zamiast bojka? Jakiś haremik + do tego jakąś małą ławicę ok 10 rasborek bym chciał.

A tak jak napisałem wyżej, co byś polecił zamiast bojka, jako głównego mieszkańca, lub jakiś haremik?

Sverting, a co byś powiedział na taką obsadę: gupik 8x (raczej same samce, nie chcę młodych) + krewecie + 4 otoski ?

No to jeszcze męczące pytanie z mojej strony ;P

A jak bym się zdecydował na samce i samiczki gupika to jaki byś widział układ?

Musiałbyś mieć jakiegoś "konsumenta"...

Jakiś na pewno nie kubeczkowy bojek, najlepiej od młodego hodowany z innymi rybami.

No właśnie się zastanawiam, bo mam przecież bardzo "konsumencką" Tanganikę :DD: i właśnie dlatego przyszedł mi na myśl mix samców z samcami, tylko jaki stosunek samic do samców dać?

Odkopuję swój temat bo powstała nowa opcja.

Svertig mistrzu wyłoń się z czeluści!

Z racji że w dużym zbiorniku pozostała Tanganika to tą 45'tke chcę zagospodarować na inny biotop.

Myślałem o różnych koncepcjach co można przeczytać wcześniej, ale końcowo jestem zdecydowany na haremik Bojownika albo parka Ramirezek (skłaniam się bardziej ku temu drugiemu rozwiązaniu bo Bojowniki już miałem z 2-3 razy).

I tutaj teraz pytanie jak najlepiej urządzić akwarium dla Ramirezek, tzn jakie ozdoby i rośliny o ile takie są wymagane?

Na dnie na pewno będzie ( w sumie już jest) piach.

Akwarium chodzi już jakiś czas i póki co pływają w nim 2 gupiki i czekają na swój moment odejścia na drugi świat.

Jak to widzicie?