Skocz do zawartości

60l ogólne - start


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

- Akwarium ma wymiary 60x30x32, profilowane

- Świetlówka 15W firmy Osram

- Filtr 800l/h (To nie za dużo? Wprawia w ruch dosłownie wszystko, co jest w akwarium!)

- Grzałka z termostatem

- Podłoże to czarny żwir kwarcowy

- Tło to czarny brystol

 

 

Zastanawiałam się nad wieloma rybkami, przejrzałam sporo wątków, a zdanie zmieniłam kilka razy. Chyba przystanę na:

 

- 1x bojownik

- 8x razbory klinowe

- 4x krewetki amano

 

 

Z racji, że rybki są cieniolubne, a standardowa świetlówka jest zbyt słaba dla prawidłowego rozwoju większości roślin, zdecydowałam się na:

 

- mech jawajski

- anubiasy

- rogatek sztywny

- moczarka

- wgłębka wodna

- gałęzatka kulista

- kryptokoryna becketa

 

Proszę o rady i ewentualne korekty w obsadzie, doborze roślin itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz mój temat założony znajduje się u samej góry w dziale akwarium dla neonków:

akwarium-dla-neonkow-t50944.html

Poszukuje podobnie jak Ty informacji. Akwarium proste 60x30x30 które zakupiłem ma 54l więc profil Twój ma na pewno mniej oświetlenie wyjdzie Tobie na poziomie 0,3w/l jak nie więcej ja na początku dokładam odbłyśnik od tego sprzedawcy

http://allegro.pl/jbl-reflect-40cm-odbl ... 07078.html

tło czarne http://allegro.pl/tlo-tapeta-wys-30cm-n ... 28722.html

filtr zakupiłem minikani 120 ma przepływ 350l wiec podobno jest ok.

 

Sam jestem początkujący więc pewnie sporo osób jeszcze Tobie tutaj dużo napisze. :)

Pozdrawiam i życzę powodzenia w zakładaniu akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsada może być możesz jeszcze na dno dać otosy lub kirysy panda , a bojek może być w haremie.

Osobiście nie podobają mi się haremy bojowników, dlatego przystanęłam na wersji z tylko jednym samcem, niech sobie króluje w tym akwarium, ale samotnie.

 

A z 'dennych' rybek coś poza otoskami i kiryskami się nadaje do tego litrażu i tej obsady?

A dlaczego otosek akurat na dno?

 

Rośliny ok..., masz tu listę innych cieniolubnych: viewtopic.php?f=5&t=9355

Przeglądałam już tę listę, duży wybór. Myślę, że na początek spis moich roślinek powinien mi wystarczyć, skoro sądzisz, że wybrałam je odpowiednio. Dziękuję!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...