Skocz do zawartości

Jak tak mozna


asia1982
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Za porada jednego z forumowiczów postanowilam oddac kolcobrzucha zielonego do sklepu. Zawiazlam go do jenego z najlepszych sklepów gdzie jak myslalam rybki maja fajne warunki. Wytlumaczylam Panu iz woda powinna byc zasolona itd. Oczywisciw wszystko wiedzial. FAjnie

Dzisiaj rano zajechalam do sklepu i szok. Moja <> plywa razem ze skalarami i malymi rekinkami( nie pamietam nazwy). Zbraklo mi slów tym bardziej za skalary ja gonily. Ma podgryzione pletwy. Po wielkiej awanturze zabralam Wande do domu.

I tak mysle co z nia zrobic?

TO, ze oddam ryby to nie znaczy ze beda mialy lepsze warunki.

Wczoraj pojechalam do znajomego ma akwarium 180 l i masakre 6 welonków 8 skalarow ze 30 molinezji, 2x olbrzymie glonojady, mieczyków a mieczyków, sumiki . Jak zapytalam co ty robisz, za duzo masz ryb, to uslyszalam ze w Polsce mial tak zawsze i jakas te ryby zyly.

Pewnie i jakás zyly. Mialam mu oddac bocje wspaniale ale nie oddam. Stwierdzil ze te bocje fajne sa i sam sobie dokupi. Rece opadaja.

 

A jak tak można pisać? :o Używaj Polskich znaków!//lopezz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że się zdenerwowałaś ale to raczej nie jest miejsce na zwierzenia i żale. Co masz z nią zrobić ? Hm , zapewnić lepsze warunki lub oddać komuś kto może zapewnić jej lepsze warunki.

W sklepach ryby są traktowane jak towar a miłośnicy ryb przeważnie nie prowadzą sklepów zoologicznych. Bo to jest biznes i liczy się zysk. Nikt nie będzie stawiał 200L dla 1 kolcobrzucha a na pewno sam najlepiej by się czuł. To co zaobserwowałaś jest praktykowane w całej Polsce . A wierz mi że są sklepy o wiele gorsze o których nie chcę nawet myśleć. Prawda jest taka że wszystkich nie uratujesz, takie życie.

Gdyby wszyscy myśleli inaczej świat byłby piękny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia1982 - a jakiej wielkości jest ten kolcobrzuch ? Bo skoro wymaga już zasolenia wody to powinien już być w stadium dorosłym, młode osobniki dorastają w rzekach więc nie ma większej różnicy w stopniu zasolenia, oczywiście częściowo podczas dorastania należało by tej soli dodawać ale to inna historia.

Ja puki co mam 7 kolcobrzuchów zielonych w akwarium (typowo słodkowodne), do tego 3 skalary, 2 zbrojniki, 1 trzciniak, 4 bocje siatkowane, 5 danio malabarskie. Powiem szczerze że mimo że kocobrzuchy są małe (ok. 5-6cm) w porównaniu do skalarów to i tak przeganiają je po kątach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...