Jump to content

Liście brązowieją :( I nowy problem !!

Recommended Posts

hej od kilku dni zauważyłam ze moje liscie zaczynaja robić sie brązowe w 200 L...dzisiaj je obciełam..niewiem co moze byc powodem :( nowe liscie rosną jak szalone a stare [nie wszystkie] brązowieją ...temp. w akwa 28*C na lotosie pojawiło sie coś białego...idzie to ręką usunąć ale co to jest ?? Prosze o pomoc :)

znam ten ból, polecam SERA FLORENA + JBL KUGELN :) mnie pomógł

na 1 i 3 roślince to raczej okrzemki by były, natomiast te żabienice to tak jak mówię. za mało potasu i żelaza. dla żabienic lepsze będzie KUGELN, bo pobierają pierwiastki przez system korzenny

znam ten ból, polecam SERA FLORENA + JBL KUGELN :) mnie pomógł

na 1 i 3 roślince to raczej okrzemki by były, natomiast te żabienice to tak jak mówię. za mało potasu i żelaza. dla żabienic lepsze będzie KUGELN, bo pobierają pierwiastki przez system korzenny

dzieki :) jutro jade do zoologa wiec kupie :D

Byłam dziś w zoologu ..niestety nie było kugeln-u ...baba w sklepie powiedziała ze może byc tez nadmiar tego żelaza i dlatego liscie mi brazowieją ..:roll: kupiłam testy FE czyli na żelazo i wykazały one 0,25 mg/l czyli prawidłowo :) ale pojawił sie kolejny problem ;/// na lustrze [tle] pojawiło się coś brązowego..:( niewiem co to jest ?! moze to przez to że woda dojrzała ...niewiem co zrobić :( Doradzcie..

hm... może od prądu wody resztki jedzenia? albo druga opcja czyli okrzemki, ale na szybie hm...

nie rozumiem troche z tym prądem :D ?? no własnie co jest na szybie ?? dodam ze na głownej szybie od przodu tez były ale przeleciałam czyscikiem i nie me :roll:

no bo jak fitr przepuszcza wodę z napowietrzaniem to minimalne kropelki wody zawsze "tańczą" po tafli, jak np nasypiesz suchego pokarmu i trafi on pod prąd wody to może zostaje wyrzucony i przykleja się do szyby.

no bo jak fitr przepuszcza wodę z napowietrzaniem to minimalne kropelki wody zawsze "tańczą" po tafli, jak np nasypiesz suchego pokarmu i trafi on pod prąd wody to może zostaje wyrzucony i przykleja się do szyby.

hmm... możliwe :D i tak i tak jutro się lustra pozbywam :D dzieki...

• 3 weeks later...

hej opisz swoje akwa bo dawno mnie tu nie było więc nie wiem.to akwa dopiero dojrzewa czy już jest dojrzałym zbiornikiem z rybami???Bo pisze 200l z paletkami.a tu w temacie napisałaś że woda dojrzała.Może i prąd ma coś z tym wspólnego ale ja bym stawiał na lustro.na jednej fotce widać okno i że do pokoju wpada duża ilość światła dziennego lustro tylko zwiększa ilość tego światła.a mnie to wygląda na jakiś glonek.wywal lusto wyczyść to i poczekaj zobaczysz czy będzie znowu.I na wszelki wypadek ustaw wylot z filtra bardziej na środek.A roślinom przydała by się jakaś odżywka

hej opisz swoje akwa bo dawno mnie tu nie było więc nie wiem.to akwa dopiero dojrzewa czy już jest dojrzałym zbiornikiem z rybami???Bo pisze 200l z paletkami.a tu w temacie napisałaś że woda dojrzała.Może i prąd ma coś z tym wspólnego ale ja bym stawiał na lustro.na jednej fotce widać okno i że do pokoju wpada duża ilość światła dziennego lustro tylko zwiększa ilość tego światła.a mnie to wygląda na jakiś glonek.wywal lusto wyczyść to i poczekaj zobaczysz czy będzie znowu.I na wszelki wypadek ustaw wylot z filtra bardziej na środek.A roślinom przydała by się jakaś odżywka

hej :) temat nieaktualny ...lustra juz dawno nie ma :)

pozdr i dzieki za pomoc :)

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...