Jump to content

przycinka!

domgra08
 Share

Recommended Posts

Witam.

Mam mały problem z moją roślinką. Dochodząc do szczegółów chciałbym opisać mój dylemat dotyczący przycinki mojej roślinki, a mianowicie nie potrafię zrobić tego w tak umiejętny sposób, żeby odrosła na nowo. Po skróceniu długości nożyczkami, roślinka po kilku dniach więdnie i kończy swój żywot, a warunki ku rozwojowi ma na pewno :!:

Zamieszczam jej zdjęcie, proszę o podpowiedź jak się nazywa i jak powinno się ją skracać.

Owa roślinka otoczona jest czerwonymi elipsami.

Dołączona grafika

Mapet

Racja, źle się wyraziłem. Odcięta góra ląduje w koszu, a dół zaczyna gnić.

Warunki są na tyle dobre, że wszystko naokoło aż kipi, do tego stopnia, że roślinki w widoczny sposób oddychają w moim baniaku.

112l, 75W nawożę solami i mikro. Wszystko zrównoważony i wyliczone. ph 7,2 twardość średnia

Nie stać mnie na testy za 200zł do wszystkich związków i pierwiastków. Fosfor, Potas, Żelazo, Azot obliczyłem na podstawie kalkulatora i wierze na słowo twórcy, że będzie zdawało egzamin. Dozuje codziennie po odpowiedniej ilości określonej soli. Uważam, że efekty są. Wszystkie roślinki rosną bardzo szybko, a ta której zdjęcie umieściłem powyżej, wzrasta mniej więcej z prędkością 2cm/dzień. A jak rozumiem,

wzrost roślin = odpowiednie parametry.

:)

Przyciąłem mniej więcej tak jak pokazałeś na zdjęciu. Dziękuje!

ps. ubolewam, że na forum nie ma funkcji "Pomógł" or "Piwo" itp

Ale masz moje wirtualne!