Skocz do zawartości

[54l] Holender


S'Sayan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

P. Agassiza. Ryby mają się chować, czy swobodnie pływac po zbiorniku?

Tutaj jest prawie 1W/L, co jest nieporozumieniem jeżeli chcemy trzymać w takim akwarium neony...

 

Pomijam kwestie tego, że woda jest zbyt przejrzysta bo neony lubią wode przynajmniej zabarwioną na kolor słomkowy.

 

Akwarium jest ładne, ale nie spełnia podstawowych wymagań ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Akwarium jest ładne, ale nie spełnia podstawowych wymagań ryb.

Rybki już są od poprzedniej aranżacji gdzie było 0,4 w/l. Teraz jest trochę więcej światła i nie widzę aby ryby się w jakiś sposób chowały czy coś ale jak mają inne wymagania to cóż. Zamienię na jakieś inne.

Jakieś propozycję małych ryb do dobrze oświetlonego zbiornika?

 

Poza Neonami Ramirezki się rozkręciły. Znalazłem dzisiaj ikrę. Niestety lepszej fotki nie mam ponieważ zrobiły sobie "dziuplę" między łodygami rotali zielonej i nie bardzo jest jak zrobić fotkę ponieważ miedzy ikrą, a szybą rośnie kilka rotal, których nie chcę za bardzo przestawiać.

Oto co najlepiej mi wyszło:

Dołączona grafika

 

Coś z tego będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rodzice bedą dotleniać ikrę poruszaniem płetwami, to z ikry powinno coś być. Ikra jest w roślinach, więc mocne światło jej nie grozi. Dodałbym tylko wywar z szyszek/ torfin- garbniki działają grzybobójczo i zapobiegają pleśnieniu ikry.

 

Co do ryb preferujących mocne oświetlenie to musisz zapytać Svertinga. Ja niestety nie jestem obeznany w tym temacie.

 

Swoją drogą wspaniałe podejście. Zrozumiałeś krytykę i błąd, a następnie chcesz coś z tym zrobić. Dawno nie widziałem takiego akwarysty na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rodzice bedą dotleniać ikrę poruszaniem płetwami, to z ikry powinno coś być. Ikra jest w roślinach, więc mocne światło jej nie grozi. Dodałbym tylko wywar z szyszek/ torfin- garbniki działają grzybobójczo i zapobiegają pleśnieniu ikry.

Z tego co widzę to na zmianę tam siedzą i coś tam robią. Co do tych szyszek to nie miałem z nimi jeszcze nigdy styczności. Skąd je wziąć aby nadawały się do akwarium.

Wchodzi w grę wyciąg z torfu: http://allegro.pl/tropical-torfin-30ml- ... 63709.html Jest to naturalny wyciąg i nadaje się czy raczej coś co nie leżało obok wyciągu z torfu?

 

Co do ryb preferujących mocne oświetlenie to musisz zapytać Svertinga. Ja niestety nie jestem obeznany w tym temacie.

Postaram się odezwać do Svertinga. Jeszcze jutro i ferie ;) więc może w tym temacie coś z działam.

Pomyślałem jeszcze aby przełożyć je do innego akwarium tzn. mam zamiar wystartować z akwarium 120x40x50 profilowane z oświetleniem 2x54W czyli pojemność brutto coś koło 220l odejmując tło strukturalne, podłoże, i inne duperele wyszło by coś koło 180l co dawało by mi 0,6W/l netto lub 0,5w/l brutto. W takich warunkach lepiej by było dla Neonów Innesa czy raczej odpada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to najładniejsze akwarium poniżej 100l na forum Piękne rośliny, woda kryształek

Dzięki ;)

Do słomkowej barwy

Wlałem tak jak pisało na opakowaniu i wydaje mi się, że musiałbym wlać całą butelkę i jeszcze trochę aby zrobiło się coś bardziej żółtego.

Co do ikry to nic z tego na razie. Zjadły :roll:

 

Wielkich zmian jak na razie nie ma. Zamierzam postawić kolejnego holendra i na razie tam skupiam moja uwagę ;)

 

Chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o kiryskach pstrych dokładnie 3 sztukach do tego akwarium?

 

Chciałbym aby były tutaj do czasu jak w dużym nie ukorzeni się mały heniek, a pozostały mi jak na razie tylko 3 z poprzedniej aranżacji i nie wiem czy wydać czy "przetrzymać" je w 54l ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miksu nie robią, ale skaczą niestety Z resztą nie widziałbym ich w tym akwarium jakoś, według mnie nie pasowały by

Nie bardzo mam co z nimi zrobić na jakieś 3 tygodnie kiedy chociaż trochę mały heniek się będzie ukorzeniał. Pewnie jak bym je wsadził do akwa od razu to heniek cały na tafli (filtr i woda dojrzała jbc.)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trochę czasu minęło więc robię aktualizację ;) Za dużo zmian nie ma, od ostatniego tygodnia dłubię w większym akwa.

Za tydzień w planach przycinka. Od trzech tygodni trochę kombinowałem z mikro elementami ponieważ kilka "kropek" na szybach wyskoczyło. Na razie wszystko się ustabilizowało, "kropki" zniknęły i od wczoraj podaję znów zmodyfikowany według przepisu Łorena Intermag Plus tak aby nie było za dużo Manganu.

 

Na zdjęciach bardziej nastawiłem się na stworzonka :D Oprócz krewetek i jednej z pielęgniczek nie mogłem dorwać otosków, a Neony 3 dni temu powróciły znów do tego akwa ponieważ LT kolegi uległo rozszczelnieniu i biedak klei zbiornik od nowa przez co musiałem je przyjąć znów do siebie. Mam nadzieję, że się pośpieszy i wróci wszystko do normy :mrgreen:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Reaktor mam na razie tylko jeden i postanowiłem przełożyć go do większego zbiornika. Obecnie pracuje tutaj:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...