Skocz do zawartości

[54l] Holender


S'Sayan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Skimmer- na górze wystaje taki patyk, którym kręcisz w zależności od tego czy ma mocno zbierać z góry czy z dołu. Możesz ustawić także skrajne położenie czyli albo tylko z dna albo tylko z tafli (powierzchni) mechaniczne.

Aż mi miło, że mogłem dołożyć coś od siebie do tego akwarium-opłaciło się ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Krewetki Ci nie uciekają ze zbiornika bez pokrywy?

Trochę skaczą. Rzadko ale nieraz znajdę jakieś na podłodze, niestety najczęściej wysuszone :roll:

 

Akwarium lekko zarosło.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Korzonek też trochę obrósł. Czas go przerzedzić ;)

 

Dołączona grafika

 

Trochę rybek.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Rośliny powoli się "kładą" :)

 

Dołączona grafika

 

 

 

No i to na tyle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ładne i zdrowe choć teraz trochę jest już za gęsto. Dodajesz mikro czy samo Fe? Bo patrząc na dane 0,05Fe to mikro musiałbyś lać kropelkę :D i jeszcze jedno. Tak patrzę na ustawienie deszczowni i masz ją cały czas ustawioną tak, żeby uderzała w taflę wody od spodu? Pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodajesz mikro czy samo Fe? Bo patrząc na dane 0,05Fe to mikro musiałbyś lać kropelkę i jeszcze jedno.

Od tygodnia nie podaję wcale mikro ponieważ tak mi radził Łoren. Dawałem mikro Intermag PLUS ale podobno samo to czegoś tam jest za dużo i rosną zielenice punktowe.

Przyszedł już chelat Fe i w sobotę się za to zabieram aby podnieść poziom żelaza i wymieszam to w odpowiednich proporcjach z intermagiem. Później będę podawał w odpowiednich ilościach (wyliczonych kalkulatorem). Co do obecnej dawki żelaza to wnioskuję, że jest pewnie jak z NO3 i PO4 czyli rośliny wszystko jedzą ;)

Tak patrzę na ustawienie deszczowni i masz ją cały czas ustawioną tak, żeby uderzała w taflę wody od spodu? Pozdro

Tak, jest tak cały czas. Jakieś propozycje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do deszczowni tak tylko pytałem. Ja mam tak samo i stwierdzam, że to najlepsze rozwiązanie pomimo obiegowej opinii o wytrącaniu CO2... Jest tylko jedna różnica :D Ty dajesz 1b/2sek, a ja tyle, że nie ogarniam na liczniku :]

Co do mikro... Pierwsza forma Intermagu (bez plusa) był nawet ok, ale obecny Intermag Plus NIE NADAJE SIĘ do stosowania w akwarystyce, a jeśli już to nie w takich proporcjach jak oryginał. Jeśli ktoś opiera się na Fe w tym mikro i próbuje utrzymać jego poziom około 0,4-0,5 to na dłuższą metę nie da rady (od razu pomijam osoby, które startują na gotowych podłożach jono wymiennych). Ja mam swój sposób na rozrabianie mikro i w mojej formie jest nawet ok choć dalekie od ideału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...