Skocz do zawartości

[54l] Holender


S'Sayan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zbiornik: 54l 60x30x30

 

Filtracja: Aquael MiniKani 120 + skimmer Fluval

 

Media filtracyjne: gąbka, ceramika, wata polipropylenowa

 

Podłoże: Ada Amazonia NEW

 

Ogrzewanie: Aquael Comfortzone 25W

 

Oświetlenie: Belka Hagen Glo 2x24 (2x Sylvania Luxline Plus 6500k, 2x 2000 Lm)

 

Tło: Czarne

 

Ozdoby: Korzeń, rośliny

 

Co2: Butla wysokociśnieniowa 1b/2sek, reaktor CO2 z filtra narurowego

 

Nawożenie: Mikro: EasyLife Profito, Makro - sole: KH2PO4, K2SO4, KNO3, MgSO4

 

Temperatura: 25°C

 

Parametry: 22.01.2013

PH: 7,4

NO3: 10mg/l

PO4: 1mg/l

Fe: 0,1mg/l

 

Fauna:

- Neon Innesa x7

- Krewetki Fire Red

- Pielęgniczka Ramireza 1+1

- Otosek x3

 

Flora:

- Cryptocoryne Wendtii

- Eleocharis Parvula

- Hygrophila Corymbosa

- Eusteralis Stellata

- Heteranthera Zosterifolia

- Bacopa Monnieri

- Rotala Rotundifolia Red

- Rotala Rotundifolia Green

- Ludwigia Rapens

- Hydrocotyle sp. Japan

- Staurogyne sp.

- Peacock Moss

- Willow Moss

- Hemianthus Micranthemoides

 

Zdjęcia:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam.

Zbadałem dzisiaj parametry wody:

PH: 7,4

NO3: 5mg/l

PO4: 0,25mg/l

Fe: 0,05mg/l

 

Po podmianie wody testy wykazały takie parametry i od jutra zaczynam dawkować KNO3 ponieważ od ostatniego testu NO3 z 70mg/l spadło do 5mg/l.

 

Kilka fotek:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dorobiłem się ciekawego korzenia. Na razie się moczy bo nie chce tonąć ale myślę, że za tydzień, może dwa nie powinno być problemu z zatonięciem.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baniaczek spoko.Wszystko pomyślane od a do z.Ja bym nawet tego korzenia nie dawał.Ale to kwestia gustu.Dawaj co jakiś czas foty i opisuj.Na pewno będę śledził twoje postępki :D .

Sam mam wielką ochotę zrobić akwa na tej nowej amazonii i jestem ciekaw jak z perspektywy czasu będzie się to podłoże zachowywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W akwarium za dużo się nie zmieniło, a co do obsady to dokupiłem 4 Otoski i 6 Neonów Innesa.

Myślałem czy by nie pokusić się na Pielęgniczke Ramireza - parka, ewentualnie Bojownika :roll:

Sam mam wielką ochotę zrobić akwa na tej nowej amazonii i jestem ciekaw jak z perspektywy czasu będzie się to podłoże zachowywać.

Akwarium funkcjonuje już jakiś czas na tym podłożu i śmiało mogę co nieco o nim napisać.

Amazonia całkiem fajne podłoże lecz przez pierwsze dwa tygodnie podmiana wody co 2 dni lub nieraz nawet codziennie to podstawa.

W innym wypadku efektem będą glony.

Rośliny rosną całkiem dobrze - przy dobrym oświetleniu świetnie bąblują ;)

Zacząłem nawozić po 3,5 tygodnia od założenia i uważam, że to dobry moment aby zacząć podawać nawozy. Wcześniej miałem trochę nitek co świadczyło o dużej zasobności podłoża w pierwiastki,a dopiero po 3 tygodniach wzrost roślin nieco spadł co świadczyło, że należy zacząć nawozić. Po podaniu nawozów rośliny znów poprawiły swoje tępo wzrostu i tak jest do tej pory.

Jeszcze dopiszę, że na początku (zaraz po zalaniu) na powierzchni wody znajdował się taki "błotny" nalot, który po założeniu skimera znikł lecz gdy ktoś nie ma skimmera śmiało tą czynność można załatwić przy pomocy ręcznika papierowego.

 

Podsumowując podłoże Ada Amazonia NEW uważam za udane :D

 

A rośliny to chyba od ekierki sadziłeś:)

:) Jakoś nie zwracałem na to szczególnej uwagi, a rośliny sadziłem tak jak mi ich wystarczało.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Korzeń trochę zmodyfikowałem i mam nadzieję, że w tym tygodniu wpakuję go do akwa.

Z lewej strony pustki ponieważ w tym właśnie miejscu chcę umieścić korzonek.

Akwarium przeszło przycinkę i roślina na środku została przerzedzona ponieważ rosła w nieogarnięty sposób :) Teraz tylko czekam aż nowe się rozrosną ;)

Podczas przycinki trafiłem na roślinę, która według mnie wyginęła w tym akwa, a miała się całkiem dobrze i teraz rośnie sobie przed bacopo monierri.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzeń nie chciał sam zatonąć dlatego mu w tym pomogłem i wywierciłem otwory, w które przymocowałem kamienie - udało się, korzeń tonie ;)

Obsadziłem go mchem Willow Moss oraz Peacock Moss.

 

Po wczorajszej podmiance w ramach zorientowania się co zostaje w wodzie zrobiłem testy.

Wyniki:

Ph: 7,4

NO3: 0mg/l

PO4: 0,5mg/l

Fe: 0,05

 

Trochę pozmieniałam w dawkach nawozu i wyszło mi tak:

1,5ml K2SO4 dziennie - 11,784 mg/l tydzień

1ml MgSO4 dziennie - 4,84mg/l tydzień

1ml KNO3 dziennie - 10,73mg/l tydzień

1ml KH2PO4 dziennie - 1,52mg/l tydzień

1ml Intermag Plus

 

Co do roślin to jeszcze dosadziłem Dużego Heńka i myślę czy kupić Małego Heńka i obsadzić wolne miejsce czy pozwolić aby Hydrocotyle sp. Japan tam zarosło.

 

Do tego wszystkiego zmieniłem dozowanie CO2 z 1b/2s na 1b/1s i mogę powiedzieć, że dużo dało ponieważ o godzinie 11:00 włączyło się światło, a po 2 godzinach rośliny już konkretnie bąblują co nie zdarzało się tak wcześnie przy 1b/2s więc myślę, że tak zostanie.

 

Chyba na tyle zmian. Teraz czekam aż wszystko zacznie odpuszczać bo w ubiegłym tygodniu w akwarium była mega przycinka i i wszystko stało się jakieś ... małe 8-)

 

Fotki:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Niezatapialny korzeń :)

Dołączona grafika

 

Mile widziana krytyka :lol:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja z 08.10.2012 była jak do tej pory najlepsza. Potem co raz bardziej lipniacko . Ten korzeń to konkretna porażka moim zdaniem. Więcej hetery.

Dzięki za krytykę ;)

Co do heteranthery to w ubiegłym tygodniu została całkowicie wyrwana i wsadzona rzadziej z tego względu, że pierwsze 10cm rośliny rosło równolegle z podłożem, a dopiero później czyli 10cm od przedniej szyby zaczynała rosnąć w górę co później nie wyglądało ciekawie dlatego postanowiłem ją przerzedzić. Na razie odbija lecz patrząc na jej przyrosty tak za 1,5 tygodnia będzie obok tafli wody :)

Na korzeniu jest willow moss, który rośnie pionowo dlatego mam nadzieję, że utworzy ciekawą kulkę lecz jak nic z tego nie wyjdzie korzeń wyleci.

Co napędza skimmer?

MiniKani 120
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niedługo wpakuję nowe fotki.

 

Wy też robiąc coś ala trawnik z hydrocotyle sp. Japan musicie nieraz cały wyrwać i wsadzić od nowa?

 

U mnie zrobił się tak gęsty, że dolne partie zaczynały się robić żółte i musiałem wyrwać i posadzić od nowa - niezły bałagan był ;0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często przycinasz ponikło?

Jak zaczyna mi wrastać w inne rośliny czyli tak co 2 tygodnie.

Skimmer samoróbka?Jak zrobiony?Bo tafla genialna:)

Skimmer Fluval'a. Dostałem go od firefighter1 ;)

 

Kilka fotek całego akwa:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Hydrocotyle musiałem całe wyrwać i zasadzić od nowa ponieważ zrobiło się tak gęste, że dolne warstwy nie miały światła i zaczynały gnić. Teraz tylko czekać aż trochę zarośnie. Myślałem nad małym heńkiem zamiast Hydrocotyle ale jeszcze się zastanowię ;)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...