Skocz do zawartości

Można czyścić żwirek a nie go od razu wyrzucać?


zuzka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ;)

W akwarium jako podłoże mam kamienie ...

Chce zmienić wystrój i planuję kupić żwirek . I obiło mi się o uszy, że żwirek gdy się zabrudzi można w jakiś sposób go przepłukać, a nie od razu wyrzucać do śmietnika.

Nie wiem na ile jest to prawdą, ale jeśli tak to wiecie może jak czyścić taki drobniutki żwirek, żeby systematycznie nie kupować nowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ;)

W akwarium jako podłoże mam kamienie ...

Chce zmienić wystrój i planuję kupić żwirek . I obiło mi się o uszy, że żwirek gdy się zabrudzi można w jakiś sposób go przepłukać, a nie od razu wyrzucać do śmietnika.

Nie wiem na ile jest to prawdą, ale jeśli tak to wiecie może jak czyścić taki drobniutki żwirek, żeby systematycznie nie kupować nowego?

proponuję pieniądze za odmulacz wydać na cukierki albo piwo, i zrobić go samemu jest dużo lepszy. budowa banalna, obcinasz w plastikowej butelce dno ewentualnie 1/4 butelki litrowej lub pół litrowej, w korku robisz otwór mniejszy niż średnica wężyka, najlepiej wężyk 8 lub 12mm, następnie wężyk wciskasz 2cm do środka, i gotowe :-) a odmulasz tak, że przebijasz się butelką przez żwirek w danym miejscu aż do dennej szyby i zasysasz wodę i siup do wiaderka. kamienie "tańczą" a brud wylatuje. żeby się nie nassać ciągle, wystarczy przytkać wylot wężyka kciukiem przesunąć dalej odmulacz puścić i będzie dalej ciągnęło. itd aż poodkurzasz. ;-) odmulacze te najtańsze mają jako końcówkę coś w rodzaju stożka o małej średnicy, jest do bani, zapycha się zanim go w ogóle dobrze wbijesz w podłoże tak wiec w/w sposób jest tańszy i lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...