Skocz do zawartości

[30l] Królestwo Aegona - aktualka na str. 4


Corvus Albus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Niestety dzisiaj Aegon odszedł po 13 miesiącach u mnie. Wszystko wskazuje na posocznicę. Mam podejrzenia co zawaliłem, ale nie ma sensu już na ten temat pisać ;(

W każdym razie póki co na kolejnego bojownika się nie zdobędę. Akwarium w tej formie przestanie istnieć, na dniach będzie zlikwidowane.

post-14375-0-46521900-1386117695_thumb.jpg

Smutno, w końcu to pierwsza ryba w moim życiu ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sver - tak i nie. Akwarium zamieniam reaktywować w innym kształcie. Na pewno wywalę bazalt, z resztą zobaczę. Kilka koncepcji jest, ale to może później, na pewno Cię dopytam o zdanie. W każdym razie ma być stricte biotopowo dla jakiejś bardzo małej ławiczki albo parki. Na pewno nie krewetki karłowate i na pewno nie hodowlany splendens.

Luna - też miałem nadzieję... No cóż, cieszę się, że będzie zapamiętany. Odszedł z honorami, jako pierwsza rybka na dobrym miejscu w ogródku, obok pieska, kota i świnek morskich. Może głupie dla dorosłego faceta, ale potrzebne, jakoś lżej teraz i rzeczowo można się zabrać za koncepcję dalszych losów baniaka.

Edytowane przez Corvus Albus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zbiornika to jestem pewna, że w swoim czasie zagospodarujesz go w jakiś ciekawy sposób.

Po tym co pokazałeś w tym dziale, nie mam co do tego żadnych wątpliwości.

 

Natomiast odnosząc się do tego co napisałeś powyżej... Szacunek dla zwierząt nie jest czymś głupim, tylko godnym naśladowania i to niezależnie od wieku ;) Twoja postawa pokazuje innym, że ryba to coś więcej niż tylko wymienny element zbiornika: to żywe stworzenie, o które dbałeś i któremu poświęcałeś swoją uwagę oraz starania. Zwierzęta zdecydowanie zasługują na to aby się do nich przywiązywać.

A tak na marginesie - po trifasciacie byłam bliska płaczu, więc witaj w klubie "zbyt uczuciowych" dorosłych ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odszedł z honorami, jako pierwsza rybka na dobrym miejscu w ogródku, obok pieska, kota i świnek morskich. Może głupie dla dorosłego faceta, ale potrzebne, jakoś lżej teraz i rzeczowo można się zabrać za koncepcję dalszych losów baniaka.

 

Nie no, jestem pod wrażeniem (bez cienia ironii) - ryby powinny Cię przy karmieniu całować po rękach, za to, że do Twojego baniaka trafiły...

U mnie "pogrzebami" skutecznie zajmują się helenki - inna sprawa, że na szczęście nie mają ku temu wielu okazji, a poza tym raczej z rybką większą od razbory chyba by sobie nie poradziły.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ja tak mało żyworódkowy. Żeby nadać propozycjom kierunek - trochę choruję na małą Tangę i neolamprologus similis. 

W dalszym rzędzie - dario sp. Myanmar, betta albimarginata, parosphromenus deissneri, epiplatys annulatus. 

Wszystko mocno na styk, wszystko będzie się rozmnażać i będzie trzeba kombinować z młodymi. Dlatego intensywnie rozkminiam opcje. Nic na siłę, rybom ma starczyć miejsca. Z parametrami problemów nie ma, od pH 6,0 do 8,0 zapewnię co trzeba, twardość tez dostosuję. Mam nadzieję, że któreś z powyższych dopasuję, zrobię odpowiedni aranż i dostanę na rynku. Jeśli chodzi o rośliny, to wolałbym mało i mało wymagające, pójść w BW (coś a'la moje 120) albo Tangę właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie sobie sprawę przemyślałem.

Chcę zrobić zbiornik dla rybek, który będzie wykraczał poza ich minimalne wymagania, dawał pewien komfort, możliwość obserwacji naturalnych zachowań, swobodnego rozmnożenia się, bez panicznego odławiania młodych od razu. Z moich powyższych typów w sumie wszystko mógłbym wcisnąć, ale nic na siłę. Dlatego, mimo pewnych oporów, całkowicie przekonałem siebie do pomysłu locdoga. Będę przede wszystkim wypatrywał Neohterandrie elegans, Heterandrie formosa tylko jeżeli nie znajdę nic w pobliżu, choć myślę, że będzie dobrze. Dla nich te 40x25x30 powinno być przestronne, z mozliwością prawidłowego rozwoju - i o to mi chodzi.

Teraz proszę o podpowiedź, jak to ładnie, biotopowo urządzić (opcje dla jednego i drugiego gatunku mile widziane) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo chcesz żeby to było podobne?

 

 

3 duże płaskie kamienie ustawić tak żeby otaczały wnętrze akwarium. Przestrzeń za nimi wypełnić mieszaniną żwirku i piachu, możesz w niej jakieś ponikło zasadzić, to pojedyncze włoski będą się przebijać. Na dno mieszanina żwirku, piachu i otoczaków. Światło mocne na tyle żeby glony powychodziły. Jeśli nie da rady, to obsadzić jakąś gałęzatką i tyle..

Edytowane przez Sverting
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baniaczek w tej formie zlikwidowany, ostał się tylko osprzęt. Królestwo Aegona przeszło do historii. Restart jest kompletny, więc dalsze losy akwarium w wątku: http://forum.superakwarium.pl/topic/41872-30l-neoheterandria-elegans/.

Dzięki wszystkim za prawie 15 miesięcy kibicowania :)

 

Więc aby uniknąć spamu w tym, a napędzić dyskusję w nowym temacie, pozwolę sobie go zamknąć. /ahr/

Edytowane przez ahr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...