Skocz do zawartości

Dalej o grzałce


Emir
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, znalazłem już grzałkę która mi odpowiada (http://allegro.pl/grzalka-do-akwarium-2 ... 27747.html), mam parę pytań:

 

Grzałka ma 25 centymetrów, moje akwarium wraz z podłożem prawie 25cm.

1.Czy końcówka urządzenia może być trochę zakopana w żwirku?

2.Czy grzałka może być umieszczona pod lekkim kątem?

 

Pozdrawiam, Emir. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich urządzeń nie wyrzuca się do śmieci, tylko utylizuje.

Długo zastanawiałem co może być takiego w grzałce, co jak np. w lodówce, telewizorze, czy świetlówce. Doszedłem do wniosku że grzałka składa się z kawałka szkła, plastiku, dwóch blaszek na termostat i miedzianego drutu w środku. Bomba ekologiczna. Jakby sarenka wygrzebała z wysypiska połknęła, to mogłaby się zachłysnąć i zginąć.

Straszny badziew te grzałki.

Tu się sprawdza zasada nie kupowania grzałek z firm, gdzie nazwa producenta nic nam nie mówi.

1.Czy końcówka urządzenia może być trochę zakopana w żwirku?

Nie powinna i szczerze powiedziawszy nie wiem dla czego. To taki jeden z dość starych dogmatów i o ile dobrze pamiętam, w instrukcji do mojej nie chińskiej grzałki wyraźnie pisało żeby jej nie zakopywać. Może jest to związane z tym że kamień inaczej niż woda się nagrzewa, a później oddaje ciepło i termostat mógłby przekłamywać.

2.Czy grzałka może być umieszczona pod lekkim kątem?

Wszystkie obecnie produkowane grzałki [no dobra może ktoś znajdzie jakiegoś chińczyka za 2,50] są w pełni zanurzalne. Mogą być pod kątem, poziomo, pionowo, bokiem - byleby pod wodą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Atreyu.

Zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego nie należy wyrzucać do śmietnika. Selekcjonowanie

i prawidłowa utylizacja tego typu odpadów przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego.

Użytkownik jest odpowiedzialny za dostarczenie zużytego sprzętu do wyspecjalizowanego

punktu zbiórki, gdzie będzie on przyjęty bezpłatnie. Informację o takim punkcie można uzyskać u

władz lokalnych lub w punkcie zakupu.

Skopiowane z instrukcji obsługi pierwszej lepszej grzałki akwariowej. :D

 

Wszystko spoko, ale czy to jest na temat? Trzymajmy się meritum sprawy... Mordimer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mordimer bądź obiektywny. Czytaj co pisze Atreyu.

Czytam uważnie.

Powiedzieć obie w śmieciach niekoniecznie musi znaczyć że wylądowały na wysypisku.

Opinia Atreyu jest jak widzę delikatną szyderą na Twój offtop.

Temat uważam za wyjaśniony. Jeżeli chcesz poruszyć swój dotyczący utylizacji odpadów, to załóż go w odpowiednim dziale.

 

Ten zamykam. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...