Jump to content

JBL NITRATEX i inne

Filip91
 Share

Recommended Posts

Jak w temacie co o tym sądzicie czy działają tego typu środki i czy faktycznie są odnawialne ? Ja nie ukrywam , że NO3 u mnie na poziomie 10mg/l nie występuje. Podmiana wody co 2 tygodnie tylko właśnie nie wiem ile ale ok. 200l tak + - . Czymś muszę się ratować albo tego typu preparaty albo kupić pompę wody i robić duże podmiany pytanie czy to za bardzo nie wyjałowi wody ? Poza tym jest dość duża różnica między ph w kranie a w akwarium bo ok 1 stopień . Na rybę przypada u mnie ok.45l bo trzeba jeszcze odliczyć kamienie. Łączna pojemność filtrów to 20L. Stosuje ceramikę tylko ultra pro 1600m2/l. W filtrach jest jej ok 8L czy dość dużo się wydaje

To o czym mówisz to zeolit i nie pochłania on NO3. Za to skutecznie zmniejsza jego ilość poprzez absorpcje amoniaku. Mniej amoniaku, mniej bakterie przerobią na NO2, a później NO3. Działa, do tego stopnia że NO3 może być za mało dla roślin. Da się to regenerować, ale akwaryści zwykle kupują po prostu nowy wkład. Zamiast tego mógłbyś zbudować hyrdroponikę, lub filtr denitryfikacyjny - też zbijają NO3.

Będę szczery pierwszej nazwy nie znam. Jak taki filtr zbudować ?