Jump to content

Odczytanie legalizacji butli do Co2


penteleq
 Share

Recommended Posts

Witam. Pomożecie mi rozszyfrować legalizację butli?

 

Na pierwszym widnieje "12-71-81" to chyba data produkcji i pierwszych badań.

Na drugim zdjęciu widać "11-93 | 07-01 | 07-06" Czy to znaczy, że ostatnie badanie było 07 2006r? A butla jest zalegalizowana do 07-2016r ?

 

Czy taka stara butla będzie bezpieczna? Chcę ją trzymać w domu.

 

Będę zobowiązany za pomoc w określeniu legalizacji.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Link to comment
Share on other sites

7-06 Czyli lipiec 2006 to jest ostatnia data do której butla jest ważna. Zawsze data która jest nabita jest data końcową i przy niej nabita jest cecha(znak rzeczoznawcy).

Używać jej można ale dla swojej pewności wolał bym ją wymienić na inna już zalegalizowaną. Opłata za to będzie zależała od firmy albo zapłacisz za sam gaz w butli albo np. tak jak u mnie w firmie będziesz musiał dopłacić za legalizację albo jak to nazywają ''nowy zawór'' i prócz ceny gazu będziesz musiał doliczyć miedzy 40 a 60 Pln. Koszt w sumie nieduży a sen spokojniejszy. Przy niezalegalizowanych butlach najczęstszym problemem jest nietrzymający zaworek bezpieczeństwa którym ulatnia się gaz. Butla nie jest jeszcze bardzo stara w użytku widuję nawet 15l po legalizacji i nic złego się z nimi nie dzieje.

Zalegalizowanie jest też sporo tańszym sposobem nabycia butli nowa 6kg w granicach 220-350 zł tymczasem na punkcie skupu złomu można trafić nawet za 1/6 tej ceny i dopłacić jak to u nas mówimy dwie 0,7l za zawór :)

Link to comment
Share on other sites

Ok dzięki. Już napisałem do firmy zajmującej się PPOŻ czy by mi nie wymienili na mniejszą.

 

A w ogóle to co oni sprawdzają przy legalizacji? Tylko zawór wymieniają? Ja myślałem, że badają stan techniczny samej butli. Aby jej nie rozsadziło na części:)

Link to comment
Share on other sites

Zwykle wykrecany jest tylko zawór a butla opłókana specjalnym preparatem i to też nie zawsze :-). W następnym etapie wkrecany jest na paste i teflon nowy zawór( zdarza się że regenerowany :-) i tyle. Wymieniając w firmie o której mówisz upewnij się że dostajesz butle typowo do co 2 a nie gaśnicę bo później możesz mieć problem z wymianą tej butli bądź nabiciem jej. Ważne żeby miała nabite na sobie znaki z twojgo rysunku i ważna legalizację im dłuższą tym

lepiej:-)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...