Jump to content

Żarówki pękają w akwarium

maciek31
 Share

Recommended Posts

Cześć. Mam taki problem. Mam akwarium 30l z pokrywą z jednym miejscem na żarówkę (taką zwykłą, tylko cienką). Niestety gdy założę taką żarówkę to ona po pewnym czasie albo się spali albo wręcz wybuchnie. Dzieje się tak z żarówką 40w a z 25w jest wszystko ok. Jednak 25w wydaje mi się za ciemna i chciałbym jednak mieć 40w. Jest jakiś sposób żeby tak się nie działo bądź jakiś fajny rodzaj żarówek zapobiegający temu?

Pisz poprawnie. Mordimer

Spróbuj zamontować żarówkę energooszczędną jeśli posiadasz roślinki to proponuje coś o barwie 6500k np:

http://allegro.pl/philips-genie-11w-50w ... 79689.html

Wydaję mi się też że żarówka 40w może być za silna i wpływać na odkształcanie pokrywy( ABS w małych pokrywach jest cienki i może zaczynać się odkształcać). Poza tym 40w wytwarza sporą temperaturę i przez to w połączeniu z grzałka może zbytnio ogrzewać wodę w akwarium.

janas > Mi z filtra nie pryska na żarówkę, co innego, że zawsze rano jest pelno skroplonej wody na pokrywie i żarówce też ale wtedy żarówka jest zimna to chyba jej to nie szkodzi.

globi112 > Taka żarówka byłaby fajna tylko, że ma za grubą tą białą obudowę i bym jej nie dał rady wkręcić.

Zdania zaczynamy wielką literą. Mordimer.

janas > mi z filtra nie pryska na żarówkę, co innego, że zawsze rano jest pelno skroplonej wody na pokrywie i żarówce też ale wtedy żarówka jest zimna to chyba jej to nie szkodzi.

Szkodzi i to bardzo!

Musisz jakoś osłonić ponieważ za każdym razem Ci się spali.

Może otwórz pokrywę żeby woda wyparowała.

Może skraplająca woda dostaje się jakoś do żarówki i jak ja włączasz to eksploduje czy tam się przepala

Nie dostaje się do żarówki ,ale woda niszczy ją.