Jump to content

[60L] AKWARIUM NATURALNE - pierwsza próba

daemon37
 Share

Recommended Posts

Witam

Akwarium do niedawna spełniało rolę krewetkarium - zresztą aranżacja prezentowana była na forum. Niestety akwa zostało zaatakowane przez ślimaki do tego stopnia, że nie pozostało nic innego jak tylko dokonać zmiany aranżacji i restartu całego zbiornika.

Postanowiłem, że spróbuję jakiegoś aranżu w stylu akwarium naturalnego. Pierwsze koty za płoty...

Proszę więc o sugestie co do zmian i ulepszeń. Akwarium na razie sobie dojrzewa w ciszy i spokoju, ale proszę o sugestie co do obsady, mam pomysł co chciałbym żeby tam pływało, ale jestem otwarty na ciekawe propozycje.

OPIS ZBIORNIKA

- wymiary 60X30X30

- napowietrzanie - wylot filtra powoduje ruch tafli wody

- oświetlenie - 1 X 18W T8

- filtracja - filtr zewnętrzny Elite Crystal Flo 40

- gatunki i ilość ryb - na razie akwarium dojrzewa, ale docelowo widziałbym tam ok 10-15 sztuk microrasbory galaxy i kilka amanek

- rośliny - flora została zredukowana do minimum (jak na razie) - pelia i gałęzatka wyściełająca podłoże, w późniejszej fazie nie wykluczam dodania jakiegoś mchu

- podłoże - częściowo Aquatic Nature pro soil, dodatkowo (z uwagi na ograniczone finanse)żwirek kwarcowy z innego zbiornika celem uzupełnienia

- dekoracje - manten stone, korzenie, biały żwirek kwarcowy o bardzo drobnej granulacji

- nawozy - easy life pro fito

- tło - patent z poprzedniej aranżacji - lustro po bokach i na tylnej ściance akwarium

Akwa piękne w jaki sposób rozłożyłeś tak gałęzatke na dnie i jak przymocowałeś pelie do korzeni??

Gałęzatkę przyszyłem do drobnej siateczki żyłką wędkarską (bardzo cienką), w miejscach gdzie siateczka nie pokrywala dna po prostu na "wcisk" - jeśli mamy do dyspozycji dużo gałęzatki spokojnie taki zabieg się uda, jeśli jest tzw. wersja oszczędnościowa niestety nie, ja miałem akurat sporo i moglem nie oszczędzać. Pelia też przywiązana tą samą żyłką, oczywiście "na sucho" i dopiero później włożona do akwarium

Akwa piękne w jaki sposób rozłożyłeś tak gałęzatke na dnie i jak przymocowałeś pelie do korzeni??

Gałęzatkę przyszyłem do drobnej siateczki żyłką wędkarską (bardzo cienką), w miejscach gdzie siateczka nie pokrywala dna po prostu na "wcisk" - jeśli mamy do dyspozycji dużo gałęzatki spokojnie taki zabieg się uda, jeśli jest tzw. wersja oszczędnościowa niestety nie, ja miałem akurat sporo i moglem nie oszczędzać. Pelia też przywiązana tą samą żyłką, oczywiście "na sucho" i dopiero później włożona do akwarium

Dzięki za informacje będę starał się u siebie uzyskać taki efekt:)

Skąd takie skałki masz? A co do akwarium to rewelacja 10/10. Myślałeś żeby dać je na konkurs FSA?

skałki to manten stone, znalezione w jednej z hipermarketowych sieciówek zoologicznych, zawsze wchodzę do takich sklepów bo z reguły nie ma tam niczego wyjątkowego, ale czasami można znaleźć perełki.

Co do wystawienia akwa na konkurs FSA, to nie myślałem o tym