Skocz do zawartości

Przedawkowanie CO2


andrzejkowal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zobaczcie co może się stać w sytuacji za dużej dawki CO2.

Facet stracił cała obsadę 600 litrowego akwarium

http://allegro.pl/zestaw-70-roslin-100-nawozy-gratis-i2635484067.html

Przeczytajcie dopisek na samym dole

Mam akwarium 240 litrów i butle z CO2

Poradźcie co zrobić abym nie mieć takiej samej tragedii i czy komuś nie zdarzyła się podobna sytuacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety koleś miał pecha lecz wszystko zależy czym rozpuszczasz i jaki masz zawór precyzyjny.

 

Jak masz Made in China to musisz brać pod uwagę ewentualne rozregulowanie ponieważ wszystko co tam jest to sam plastik, który nie jest idealnie precyzyjny i z czasem się rozregulowuje.

Polecam całe metalowe/aluminiowe zaworki takie jak camozzi. Bardzo mały jest procent aby w razie czego rozregulowało się tak mocno, że podusi wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholerny pech ale ja miałem podobną sytuację.

Moje CO2 podawał komputer sterowany sondą PH i w pewnym momencie się zawiesił i zawór nie wyłączył się, w konsekwencji cała obsada pływała do góry brzuchem (ledwie żywa) ślimaki wyszły z podłoża nad lustro wody!!

Na szczęście mam bardzo mocną pompę napowietrzającą, i po restarcie komputera włączyłem pompę.

Teraz podaje CO2 ręcznie godzinę po włączeniu pierwszych świateł odpala się zawór i 2 godziny przed zgaszeniem świateł zawór się odłącza.

Ten sposób sprawdza się bardzo dobrze. Wiem ktoś może napisać ,że skoki PH ale wolę to niż śmierć obsady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zainwestować w komputer by być pewnym że nic złego się nie stanie.

Ale teraz zwątpiłem w pewność jego działania.

Przemyślałem to wszystko i moja wersja.

Ustalona ilość podawania zaworkiem precyzyjnym i podawanie załączane zaworem elektromagnetycznym sterowane przez zegar sterujący.

Dobry sposób ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpewniejszy sposób moim zdaniem - dobry zawór precyzyjny - na tym nie oszczędzać - i podawanie 24h w rozsądnych ilościach. Nie mamy takich dużych skoków Ph i gwarancja na to że nic się nie będzie działo złego. Jak ktoś się bardzo boi o obsadę to można w nocy na wyłączniku czasowym ustawić napowietrzanie np 2 godziny i święty spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...