Skocz do zawartości

Barwa czerwieni mieczyków


kamilp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, że tak.

 

Pamiętaj, że forma wyjściowa mieczyka Hellera jest zielona.

"Hodowcy" bez skrupułów mieszają rózne wyselekcjonowane formy barwne (np czarna x żółta/ czerwona x zielona itd) przez co uzyskanie mocnej czerownej barwy może okazać się niemożliwe.

 

Pamiętaj też, że pokarm jest podstawą. Bez niego nie osiągniesz dobrych wyników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem , Tylko z własnej hodowli jedne mam ciemnej barwy czerwone bardzo ładne a niektóre mniej. Ok czyli polecasz krewetki mrożone tak ? A powiedz mi możliwe że trafi się jakaś para bądź"rzut" mieczyków których nie idzie rozmnożyć ? Miałem kiedyś piękne weloniaste takie z dużą płetwą grzbietową tylko płetwą a ogon normalny miecz i nie szło ich rozmnożyć , patrze te rybki na allegro bo kupił bym jakąś piękną parę to widzę wszystkie mieszanka. Samcowi jak urośnie ogon -miecz to już za dużo chyba cały on nie urośnie , z praktyki wiem że jak samiec jest duży np jak samica i dopiero wtedy miecz mu rośnie wtedy są duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy chcesz mieć młode weloniaste to mieszaj zawsze (!) samca zwykłego, ew. odmiany Simpson (z weloniastą płetwą grzbietową) z weloniastą samicą.

 

Weloniaste samce często nie są w stanie zapłodnić samicy, bo gonopodium również ulega wydłużeniu.

 

To normalne, że wśród podrostków inne ryby beda bardziej wybarwione od drugich- są silniejsze i pierwsze docierają do pokarmu i więcej go zjadają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć ciemnoczerwone mieczyki to musisz eliminować z hodowli wszystkie jaśniejsze i po każdym miocie prowadzić selekcje, bo nawet w 1 miocie są bardziej i mniej czerwone ryby. Z form długopłetwych-najłatwiej jest rozmnożyć odm. delta, bo samiec ma normalne gonopodium. Ja bawię się od ponad roku w rozmnażanie na większą skalę ale bazuje na rybach z przydomowych hodowli a nawet sprowadzałem mieczyki z Czech(koi) i wychodzi wiele opcji tych ryb- łącznie z lirą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pięknego samca weloniastego ale wcale nie interesują go samice... :( Tak jak mówisz o te mi właśnie chodzi Simpson , są piękne ale gdzie je kupić bo reszta jest to wszystkie mieszane już, Jak z rośnięciem u mieczyków ? zależy od akwarium czy czego żeby ładne duże rosły ? Czyli mrożone krewetki tak , to i inne ryby zjedzą,chyba im nie zaszkodzi :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieczyki mam z niewielkimi przerwami 30 lat(a tak jak pisałem od roku rozmnażam na większą skalę) i więc: te ryby lubią a wręcz muszą mieć dużo przestrzeni do pływania, są wrażliwe na azot więc musisz robić częste podmianki, bo będą karłowacieć a co do karmienia to jak do hodowli przeznaczysz blade ryby to karma tylko w niewielkim stopniu to poprawi-ja nie daje nic co poprawia barwę a ryby tylko odpowiednio dobieram do krzyżówek, bo to podstawa. Karmienie niebawem będę opierał na pokarmie żywym własnej produkcji-grindal czy doniczkowiec i trochę mrożonek typu dorosły solowiec, cyklop. Nie polecam tych bardziej oklepanych karm typu ochotka, która ma tyle zanieczyszczeń w sobie, że u mnie zauważyłem chorujące ryby po dłuższym karmieniu. Może wstaw fotkę tego samca weloniastego-to coś się doradzi. Jeżeli chcesz uzyskiwać ryby weloniaste-jeżeli dobrze rozumiem odmianę lira-to przydatne są tylko samice. A do simpsona to dawno nie widziałem tych ryb-a te co może myślisz, że są własnie tą odmianą pewnie są deltą(różnica w szerokości górnej płetwy-u delty opada do ogona)a jeżeli tak jest to i samce i samice można ze sobą krzyżować bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ostatnim zdjęciu-to jest samiec, który nie dostarczy Ci przyjemności z posiadania po nim młodych. Wyżej masz rybę nie do końca z określoną płcią-a takie bywają u mieczyków(ni to samiec, ni samica). gdybyś nadal chciał to szukaj samic weloniastych takich jak np. moje-choć nie są całe czerwone(dokładnie to jest odmiana lira czerwone tuxedo)

Dołączona grafika

 

tu też nadzieja, że będą to samiczki(na fotce nie widać ale mają dopiero 3cm)

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie mnożą skoro napisałem-samice weloniasta i do tego samiec zwykły i masz młode, z których część będzie weloniasta, bo wszystkie niestety nigdy takie nie wyjdą. Jeżeli w sklepie trafiłeś tylko na weloniaste to znaczy, że wcześniej była zrobiona selekcja i rozdzielono ryby do sprzedaży. Przykładem, że się mnożą mogą być zdjęcia moich ryb uzyskanych dokładnie jak pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj czytaj ze zrozumieniem. Napisałem już chyba 3 razy-samica weloniasta musi być i zwykły samiec. Delta to nie jest mieszanka-to utrwalony odmiana mieczyka-cechą charakterystyczną jest duża płetwa grzbietowa u samców i samic. Natomiast pozostałe płetwy ma normalne-czyli krótkie. Samiec ma normalne gonopodium i jest w stanie zapłodnić każdą samice-ale wtedy jak będziesz mieszał to nie wszystkie ryby będą miały po ojcu dużą płetwę grzbietową więc wskazane jest dokupienie mu takiej samej samicy jeżeli chcesz zachowac ryby z tą cechą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...