Skocz do zawartości

cos nie tak z mieczykiem


Benek1131
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jak duże nasz akwarium?

jeżeli większe to można dokupić jeszcze 2 i nie będą walczyć między sobą

u mnie jak były tylko 2 to silniejszy nie dawał żyć drugiemu, po dodaniu 2

już było ok.

lub wymień w sklepie

rybka tak się zachowuje kiedy skład chemiczny wody jest inny niż w poprzednim akwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kto choć troche zna się na mieczykach to ci powie że za małe akwa,ja właśnie jestem w trakcie zakładania akwa,niestety wynajmuje mieszkanie i mam tylko63l.bo większe narazie nie ma sensu i powiem ci że mieczyki to moje ulubione ryby,ale niestety nie będe ich miał bo 63l to dla nich za mało a co dopiero 25l.

Te ryby ci skarłowacieją i krócej pożyją niż powinny,czy się czują świetnie to ci tego nie powiedzą....

Alternatywa to zmienniaki plamiste,myślę że 3sztuki mógłbyś trzymać w takim akwa, należą do tej samej rodziny co mieczyk hellera i występują w tych samych barwnych odmianach,nie mają jednak mieczy i są mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty pier.....,wiesz jakiej wielkości powinny być mieczyki helllera?????

Jak nie to ci powiem 12cm.a teraz weź coś do mierzenia i zobacz sobie ile to jest,i trzymaj takie mieczyki w 30l.to czysty sadyzm jak chcesz to się znęcaj nad rybami ale nie namawiaj do tego innych.Tak na koniec to powiem że też trzymałem mieczyki w takim akwa,rosły duże ale w porównaniu do tego jakie powinny być to były karłowate i TO NIE JEST DLA MNIE POWÓD DO DUMY,więc nie wiem czym się chwalisz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się śmiałem że aż spadłem z krzesła jak zobaczyłem twój post. po 1 napisałem wyraźnie "MIAŁEM" po 2 miałem mieczyka 10 cm ale przeczytałem że mogą większe to dokupiłem większe akwa i następne pokolenie przewyższało rodziców o przysłowiową głowę. nie chwaliłem się tym po prostu chciałem pokazać na własnym przykładzie jaki młody akwarysta może być niedoświadczony. a ty od razu z takim tekstem... pomyśl najpierw nad przesłaniem a później pisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol mieczyki hoduję od 3 lat wcześniej jak miałem akwa 30l tez trzymałem 2 mieczyki z molinezjami i żadna ryba nie skarłowaciała wszystkie miały odpowiednie rozmiary a mieczyki nawet większe :mrgreen:

To ze młodzi akwaryści popełniają błędy to wszyscy wiedzą ale jakoś nie napisałeś że to było błędem,z tego postu mógłbym wywnioskować raczej iż to normalne trzymać mieczyki w tak małym akwa.

Może sam się zastanów co piszesz zamiast tylko z krzesła spadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że młodzi akwaryści nie powinni być namawiani od samego początku do eksperymentowania na rybach. Forum jest po to, aby ich uświadomić jakie warunki powinni stworzyć dla ryb. Jak wynajmowałam pokój to jakoś nie skarłowaciałam ale za dobrze mi nie było. Dopiero jak wynajęłam całe m3 to poczułam sie o wiele lepiej. Dostałam 15cm plecostomusa wychowanego w 25 litrach. Udało mu sie urosnąc ale czy było mu dobrze w tak małym baniaku?

My tutaj na forum możemy udzielać dobrych rad. A co wy zrobicie to już wasza sprawa i kwestia waszego sumienia.

Ponad 10cm mieczyki i molinezje, ktore widziałam ostatnio u kolegi w 126 litrach miały już moim zdaniem za ciasno a co dopiero 25 litrów..Benek1131 zamień te mieczyki na haremik gupików. Takie wyjście będzie najrozsądniejsze. Temat zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...