Skocz do zawartości

Potrzebna pomoc i wskazówki do 54 litrów.


Pokorna uczennica
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Moje akwarium:

*Ma 54 litry małe bo małe mieszkanie :)

Dojrzewa od 2 miesięcy są tam:

*Żywe roślinki 3 różne rodzaje (nie pamiętam nazwy niestety ale postaram się znaleźć .

*Korzeń już utonął bo był wcześniej w akwarium w zoologicznym (oczywiście najpierw wszystko wyparzyłam)

*Filtr z wkładem węglowym HL-BT 400

*Grzałkę z termostatem

*Oświetlenie (szczerze nie mam pojęcia na żarówce nie pisze nic ,była już w pokrywie jest prawie na długość pokrywy).

*Mech kula.

*test na pH WSKAZUJE 7,6/7,8 Trudno w sumie określić dokładnie to test kropelkowy "Zoolek"

Dostałam 2 sumiki od znajomej małe więc je tam dałam jeden ma troszkę jakby nitek,lub waty na sobie ,pływa i je .Trzeba Mu jakiegoś leku?

Jakie rybki mogą tam być:

Ja chciałabym te 2 sumiki,oraz:

neony ,gupiki też mi się podobają i pistorki lub danio co tam mogę mieć i ile?

Jakie jeszcze testy kupić zapytałam w innym poście bo tu chyba tak robicie????

A i jeszcze jedno czytałam tu że warto mieć akwarium lecznicze i takie przejściowe dla nowo kupionych czy mogę je zrobić w 25 litrach ????

CHYBA ŹLE umieściłam post jednak za co przepraszam z góry jeśli to możliwe Proszę o jego przeniesienie w odpowiedni temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie ciężko... Na początek powinnaś lepiej opisać zbiornik jak-zadawac-pytania-na-forum-superakwarium-pl-t48986.html

2 sumiki, fajnie, ale nie wiemy, jakie to sumiki. Z góry zakładam, że potrzebują dużo więcej miejsca, niż 54 litry. Jeśli jeden jest wg Ciebie chory, to trzeba działać jak najszybciej, postaraj się zrobić dokładne i czytelne zdjęcia i opisać objawy (jak je, jak się zachowuje, czy zauważyłaś jakieś zmiany oprócz "nitek").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak w sumie nie wiem co jeszcze mogę napisać o akwarium bo oświetlenie ile wiem podałam,kiedy założone to pisałam ,woda podmianki raz w tygodniu odstawiana kilka dni prędzej, temperatura 26 stopni a te sumiki mają 2 czarne paski na środku i są po bokach białe nie znam nazwy jak pisałam dostałam je.Ten osad to właściwie takie właśnie niteczki za skarby nie potrafię ich ująć na zdjęci a tu można tylko małe zdjęcia dodać bo mi komunikat ciągle wyskakuje że zdjęcie jest za duże :( A jak zmniejszę to już nic nie zauważycie :( Większego akwarium niestety nie mogę mieć mam ograniczony metraż ,ale może lepiej jedno mniejsze a zadbane nic kolos a ,gdyby miał być zaniedbany i ,napiszcie proszę co zrobić z tym akwarium leczniczym o które pytałam ???

Jakie zrobiłam takie dodałam w szklance widać taki maleńkie pływające pyłki to z niego właśnie spadło ,nie uciekał nawet jak go chwytałam w siateczkę ale może zmęczony był czy coś ?Jak go spowrotem dałam to pływał chwilę i potem się położył .Te zdjęcia jak dodać aby cokolwiek było wida mam aparat Lumix z Panasonica To widzę że na zdjęciu tu nic nie widać a nie chce rybce robić zdjęcia lampą błyskową:( jak by co to mogę np. na gg przesłać zdjęcia.

post-15110-13685171052312_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten sumik dziś rano leżał bez ruchu ,został tylko ten który był razem z Nim przyniesiony nie mam pojęcia co się stało :( Nie mam testów na twargość wody może woda jest winna:( Dziś mi znajoma które mi je dała dzwoniła mówiąc że u Niej glonojad umarł :( podobno też miał takie kłęby nitek czy mogły się w 1 dzień pobycie u niej zarazić i co mam teraz zrobić w moim akwa chciałam dziś rybki kupić :(

ZANIM wróciłam do domu ze sklepu 2 sumik też już nie żył:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Czy to taki sumik? Jeśli tak, to ukróć mu cierpienia. I tak nie znajdziesz akwarium na niego, nawet jeśli go wyleczysz.

akwariowi-giganci-sprawdz-czy-nie-wdepnales-t51253.html

Piąta rybka.

 

Dołączona grafika

Ten? To akwarium powinno mieć wymiary: 120x30x30, więc wylecz i znajdź mu nowy dom.

 

Jak już wyleczysz wszystko, to sprawdź parametry wody w kranie, a konkretniej jej twardość (gh). Wtedy dobierzemy jakieś rybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te sumiki to były te 2 :( czyli już wiem ,że wdepnęłam jak nic , kupię testy na twardość wody i będę pytała o obsadę :) Dziękuję a powiedzcie mi bo jak się ma już jakieś rybki to po restarcie za kilka godzin mogą wróci do akwarium ,bo kurcze gupiki mam ,czują się ok ,ale nie wiem jak z restartem???Czy mogą by 2 samce gupika i 3 samiczki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...