Skocz do zawartości

Obsada do 164L


5pirit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Sverting pobudka, wracamy do rozmowy :PP:

 

A więc tak. Dzisiaj udało mi się załatwić dostęp do wody RO (czyli miękas), wodę będę lekko mieszał z kranówką. Dzięki temu mogę wrócić z myślami do mojej wymarzonej Azji :DD:

 

W kręgu moich zainteresowań są: Brzanki Sumatrzańskie/Mszyste, Prętniki, chciałoby się Brzanki Denisona ale rosną za duże jak na mój baniak (przypomnę podstawa dna 120x38). Do tego coś w podłoże jakąś ekipę czyszczącą, może kosiarki i coś do zasysania szyb pewnie Otoski gdzie nie mam nic przeciwko nim,mogą też być jak najbardziej.

 

Jakie byś widział koncepcje do tego szkła, z biotopu Azjatyckiego, i w jakich ilościach?

 

Tylko nie dawaj jakiś egzotyków, żebym nie musiał tego szukać na końcu świata :PP:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak "bardzo" biotop. Kontynent, kraj, rzeka? Bo da się poczarować coś bardzo precyzyjnego, ale to może wymagać rozłożenia poszukiwań obsady na kilka tygodni/miesięcy. Ale się da być BARDZO dokładnym. Przy pomocy dwóch gatunków popularnych ryb możesz wręcz zrobić jeden konkretny grajdołek przy rzeczce w Chinach. Nawet bym Ci polecał go zrobić, bo to niskie akwarium bardzo sprzyja aranżowi. Jak by Ci się chciało, to możesz nawet znaleźć trzeci gatunek, który tam trafił poprzez introdukcję w innych zbiornikach. Żeby było śmieszniej, pod względem ryb będzie to wtedy obsada KOMPLETNA.

Oto owy grajdołek:

Dołączona grafika

 

A oto ryby:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

no i najeźdźca

 

Dołączona grafika

 

czyli Wielkopłetwy, Kardynałki i Gambuzja.

 

Zainteresowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowany jak najbardziej, i lubię zbiorniki z odtworzonymi biotopami.

 

Wszystko ładnie pięknie, tylko jest kilka "ale".

 

Po pierwsze, skąd właśnie te rybki wziąć. W sumie wielkopłetwy widziałem chyba na alledrogo, kardynałki chińskie są u mnie w zoologu dosyć często. Pozostaje tylko ta Gambuzja.

 

Druga kwestia to wystrój, czyli rośliny, podłoże itd .... Chociaż patrząc na to zdjęcie to można wywnioskować, że za podłoże robi piasek z żwirkiem czasami nieco grubszym i wszelakie kamloty. Na temat samej roślinności i wystroju nie wiele wiem. No i jak by co aranż z elementami wychodzącymi z akwarium nie wchodzi w grę, bo nie mam takiej możliwości fizycznie.

 

Jakie konkretne gatunki ryb polecisz?

 

Kardynałki generalnie wolą chłodniejszą wodę, i szybszy nurt wody o ile się nie mylę? U mnie woda utrzymuje się na poziomie 25-26 C.

 

Tak teraz doczytałem info na temat tej Gambuzji, i martwi mnie tylko końcówka tego wpisu: "Nie nadaje się do akwariów ogólnych. Jest rybą bardzo agresywną. Często atakuje inne ryby obgryzając im płetwy" (Wikipedia). Do tego dochodzi to, że mogą się mnożyć dosyć szybko, i nie wiem czy będę miał co z narybkiem robić (o ile się uchowa). Raczej tego gatunku bym nie brał pod uwagę, tym bardziej, że najczęściej piszą, że jednak to Ameryka południowa niż Azja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona tam została wyłowiona, ale nie jest naturalnie tam występująca, więc nie ma problemu.

 

Aranż wystający, to nie jest problem.. wystarczy obniżyć lustro wody... A teraz pytanie.. jaką Ty masz temperaturę w domu, że utrzymujesz w akwarium 25-26*C ?

 

Jako wystrój, ja proponuję wybrać się nad rzekę i wybrać kamienie spłaszczone, które wystają ponad lustro wody i ustawić je w rodzaj narożnego zestawu zakamarków, tak jak widzisz na zdjęciu.. Do wody duże płaskie otoczaki. Dobrze by był wykonać coś w rodzaju kawałka brzegu w rogu, czyli za skałkami usypać trochę żwirku i do tego ziemia, a następnie zasadzić tam najzwyklejszą, popularną trawę, która skutecznie wyssie azot i dostarczy martwych źdźbeł trawy. Ruch wody nie musi być bardzo mocny, ale zauważalny, jak w leniwym potoczku. Ogólnie wody wystarczy 20cm.. Więcej nie trzeba.

 

Rozumiesz o czy piszę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gurami Czekoladowe raczej odpada bo czytałem z kilku źródeł, że ryba dosyć wymagająca i wrażliwa. Z gurami jedynie dwuplamy mi się podoba.

 

Sumatrzak, fajna rybka, trafia w mój gust, przypomina trochę rodzinę Julidochromis z Tanganiki, ale dostępność w Polsce praktycznie zerowa.

 

Brzanki + Piskorek jak najbardziej może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojków już miałem kilka i na tą chwilę chcę "odpocząć" od nich, a co zamiast nich?

 

A co myślisz o jakiejś odmianie babki? Jest jakaś nieduża azjatycka odmiana, bo coś na glony by się przydało.

 

Czyli obsada by wyglądała póki co:

 

Brzanki Sumatrzańskie ok 30x

Piskorki ok 10x

....

....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...