Skocz do zawartości

Obsada do 164L


5pirit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam akwarium robione pod wymiar: 120x38x36, czyli podstawa prawie taka, jaką ma akwarium 240L, jedynie na wysokości mam mniej. Jaką obsadę byście zaproponowali do takiego akwarium? Jeżeli chodzi o warunki w jakich by przyszło rybom pływać, to oczywiście roślinki itd .... i co najważniejsze woda jaka leci u mnie z kranu ma PH między 7,5-8.

 

Podoba mi się Barwniak Czerwonobrzuchy, tylko nie wiem czy PH będzie dla niego dobre, bo z tego co idzie wyczytać to toleruje PH koło 7, a u mnie bliżej do 8 niż do 7.

 

Generalnie obsada jaka by miała być to: coś na szyby + coś na podłoże + coś w toni (jakaś ławica) + jakiś fajny haremik albo para.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAm ten sam problem z parametrami kranówy- niestety wiele nie pomogę- z ławicowych które lubią ph powyżej 7,5- polecam microrasbory galaxy. Trzymam je u siebie, są dość ciekawe jak na ławicowce, wdzięczne do obserwacji.

 

Z kirysków- dadzą radę spiżowe i lamparci (aczkolwiek ten drugi bez szans na rozmnożenie :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co byś zaproponował z obsady nie Tanganickiej? Chciałbym się skupić głównie na barwniakach, jako głównym gatunku w akwarium no i do tego jakaś ławica i inne.

 

Tak się zastanawiam nad biotopem Afrykańskim.

 

Na chwilę obecną mam Tanganikę, i jest naprawdę super biotop! Ale jednak brakuje mi w tym wszystkim większej ilości roślin, i ciągle się miotam między Tanganiką a czymś innym, mam cholerny mętlik w głowie!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzucę Ci nazwami biotopów, a Ty pogooglaj coś co Ci się spodoba, wtedy będziemy myśleć.

 

Z grubsza masz tak:

-rzeki na Nowej Gwinei - tęczanki. Sząłu nie będzie bo sensowne stado tylko tęczanki neonowej zmieścisz. Do tego babki.

-rzeki z krasowych terenów chin i z północno wschodniej Azji - wszystko się kręci praktycznie dookoła odpowiednich brzanek i labiryntów.

-Meksyk, Gwatemala, Honduras i ogólnie Centralna Ameryka - tutaj jest wybór w pielęgnicach i żyworódkach.

-wielkie jeziora rozpadlinowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z jakiś ławicowych ryb, mniejszych, które by nie zagrażały krewetkom (bo je też bym chciał umieścić w tym akwarium)?

 

Tęczanki mi się też zawsze podobały, ale są za duże i będą krewecie wciągać.

 

Rasbora Galaxy jest fajna i miałem już ją, ale cienko pływa w ławicy no i nie ma się co oszukiwać ale jest droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie w tym baniaku mam Tanganikę, i zamiast zmieniać biotop, może bym zmienił tylko obsadę.

 

Sverting co byś powiedział jak by do tego baniaka wrzucić parkę Altolamprologus calvus black + ewentualnie jeszcze coś (jakieś muszlaki np. Caudo albo jakieś naskalniki Julidochromis)?

 

Przypomnę baniak 120x38x36.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak 3-15 metrów... Już kombinuję.

 

 

~~~~

 

1-

Altolamprologus compressiceps 1+1

Julidochromis dickfeldi 1+1

Neolamprologus. leleupi 1+1

 

2-

N. brevis 2+6

N. leleupi 1+1

N. brichardi 1+1

 

3-

Lamprologus callipterus 1+6

Synodontis petricola 6

 

 

Się podoba się ? Każda w innym stylu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Uuuuu powiało egzotyką, lubię takie "nietypowe" smaczki, ale dostanie tej rybki w Polsce graniczy z cudem, a jak gdzieś jest to cena z kosmosu pewnie. Aż z ciekawości spróbuję jej poszukać ;)

 

Edit:

 

Właśnie mierzyłem wodę testami kropelkowymi ZOOLEK, wyniki wyglądają tak:

 

PH - 7,5-8

 

GH - 18

 

KH - 14

 

Czyli mam cholernie twardą wodę.

 

Tal myślę, czy jak wrzucę do kubełka np. torf włóknisty to czy zbije mi parametry na tyle, żebym mógł jakąś azjatycką obsadę wrzucić? Dorzucę jeszcze kilka sztuk szyszek z olchy. Da to coś?

 

Ciągnie mnie do tej Azji przez Brzanki Sumatrzańskie i Pretniki Karłowate .....

 

nemo130: +1 za barak edycji postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...