Jump to content
Sign in to follow this  
japko

Jakiś ciekawy biotop do 112l

Recommended Posts

A więc tak. W zimie będzie remont w moim pokoju i wykombinowałem sobie że zmienię moje małe 54l na coś większego - 96l (80x30x40) lub 112l(80x35x40). Najprawdopodobniej będzie to 112l, ale nigdy nie wiadomo. Chciałbym mieć akwarium jak najbardziej zbliżone do naturalnego biotopu (idealnego biotopu się chyba nie da zrobić ;) ). I tu sobie wymyśliłem kilka założeń które chciałbym żeby były spełnione:

1. Chciałbym aby rybki do tego biotopu były możliwie ciekawe przez swoje zachowanie, ubarwienie itp. I tu by mnie interesowały jakieś rybki które opiekują się potomstwem jak np. pielęgnice czy pyszczaki.

2. Chciałbym aby ten biotop jak najbardziej odbiegał od typowego, oklepanego roślinniaka. I tu mam pytanie czy istnieją jakieś ,,kamienne" biotopy poza malawi i tangą, które nie mają twardej wody. Oczywiście malawi i tanga mi się też podobają, ale tu bym już z wodą musiał kombinować.

3. Chciałbym abym w miarę możliwości nie musiał bawić się z parametrami wody. Moje parametry wody w kranie to:

NO2/3 - 0

GH - 8

KH - 3

ph - 6,5

Jeżeli nie znasz biotopu który by mnie zainteresował mimo wszystko napisz. Pewnie nie da się spełnić tych wszystkich warunków ;)

Chyba (na 99%) sprawię sobie parkę channy gaucha a akwa 112l. Akwarium byłoby typowym korzeniowiskiem z kępami nurzańca śrubowego, pistią i jakimiś kryptokorynami (?) Nie wiem czy kryptokoryny występują w ich naturalnym środowisku. I tu parę pytań:

1. Ile takie małe chanki (ok. 4-5cm) mogą kosztować za sztukę??

2. Jakie jeszcze roślinki najlepiej niewymagające mogę tam wrzucić??

3. Czy ktoś będzie miał w okolicy wiosny 4 małe channy na sprzedaż (woj. śląskie)?

Chyba orientujesz się, że Wężogłowy Gachua dorastają do 20cm.

Chyba orientujesz się, że Wężogłowy Gachua dorastają do 20cm.

Chyba orientujesz się, że nie wszystkie odmiany Channa gachua osiągają tą długość.

Jeśli chcesz mieć wężogłowy, to kupuj już dobraną parę, bo na dobranie się potrzebujesz wielkiego akwa.

Aha. A może znacie jeszcze jakieś ciekawe drapieżniki?? Bo tak myślałem i chciałbym mieć jakieś drapieżniki u których można by obserwować polowanie...

Uwierz mi chciałbym mieć 1112l. Ale jakbym dostał dobraną parę to by mogło być? Szansa 1 na milion no ale cóż jak będę zakładać akwa to będę pytać po sklepach.. Najwyżej sobie dam parkę jakiejś pielęgnicy co do max. 15cm rośnie

Japko, zajrzyj na Forum Górnośląskiego Stowarzyszenia Akwarystów. Powiem Ci tak: na śląsku jest więcej chann niż w reszcie Polski razem wziętej, jest ich na tyle dużo że na GSA powstało osobne forum o channach.. Jak poszukasz to znajdziesz parkę dobraną bez problemu.

A ile dobrana para może kosztować?

EDIT: Na forum GSA nic a channach nie znalazłem. wtf?

Chyba orientujesz się, że nie wszystkie odmiany Channa gachua osiągają tą długość.

Chyba orientujesz się, że większość odmian Gachua dorasta do takich rozmiarów.

Chyba orientujesz się, że większość odmian Gachua dorasta do takich rozmiarów.

Chyba orientujesz się, że można po prostu wybrać odmianę osiągającą mniejsze rozmiary.

Taa... jak w warzywniaku.

Powodzenia w wybieraniu.

Locdog, tu akurat nie ma co się sprzeczać. Jeśli dogada się z ludźmi na śląsku, to może przebierać w channach jak w elektronice w mediamarkcie.