Skocz do zawartości

Jakiś ciekawy biotop do 112l


japko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A więc tak. W zimie będzie remont w moim pokoju i wykombinowałem sobie że zmienię moje małe 54l na coś większego - 96l (80x30x40) lub 112l(80x35x40). Najprawdopodobniej będzie to 112l, ale nigdy nie wiadomo. Chciałbym mieć akwarium jak najbardziej zbliżone do naturalnego biotopu (idealnego biotopu się chyba nie da zrobić ;) ). I tu sobie wymyśliłem kilka założeń które chciałbym żeby były spełnione:

 

1. Chciałbym aby rybki do tego biotopu były możliwie ciekawe przez swoje zachowanie, ubarwienie itp. I tu by mnie interesowały jakieś rybki które opiekują się potomstwem jak np. pielęgnice czy pyszczaki.

2. Chciałbym aby ten biotop jak najbardziej odbiegał od typowego, oklepanego roślinniaka. I tu mam pytanie czy istnieją jakieś ,,kamienne" biotopy poza malawi i tangą, które nie mają twardej wody. Oczywiście malawi i tanga mi się też podobają, ale tu bym już z wodą musiał kombinować.

3. Chciałbym abym w miarę możliwości nie musiał bawić się z parametrami wody. Moje parametry wody w kranie to:

NO2/3 - 0

GH - 8

KH - 3

ph - 6,5

 

Jeżeli nie znasz biotopu który by mnie zainteresował mimo wszystko napisz. Pewnie nie da się spełnić tych wszystkich warunków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba (na 99%) sprawię sobie parkę channy gaucha a akwa 112l. Akwarium byłoby typowym korzeniowiskiem z kępami nurzańca śrubowego, pistią i jakimiś kryptokorynami (?) Nie wiem czy kryptokoryny występują w ich naturalnym środowisku. I tu parę pytań:

 

1. Ile takie małe chanki (ok. 4-5cm) mogą kosztować za sztukę??

2. Jakie jeszcze roślinki najlepiej niewymagające mogę tam wrzucić??

3. Czy ktoś będzie miał w okolicy wiosny 4 małe channy na sprzedaż (woj. śląskie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...