Skocz do zawartości

[112] W stronę Amazonki


Greezlie
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś chciałbym przedstawić moje akwarium które chciałbym ukierunkować na BW ;]

Obsada:

-2 skalary (tymczasowo)

-6 hokejówek

- kiryski pandy

-1 zbrojnik niebieski

W planie mam dokupić jeszcze 5 hokejówek, pozbyć się skalarów i dokupić 1+2 Kakadu.

 

Dołączona grafika

By greezlie at 2012-09-19

Dołączona grafika

By greezlie at 2012-09-19

Dołączona grafika

By greezlie at 2012-09-19

Dołączona grafika

By greezlie at 2012-09-19

Dołączona grafika

By greezlie at 2012-09-19

Dołączona grafika

By greezlie at 2012-09-19

 

Narazie przestój z powodu braku środków na nowy filtr HW 302= dużo czasu na dalsze planowanie zbiornika ;] Mam nadzieję że się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taak wiem, tapetę wyrzuciłem zaraz po wrzuceniu postu i zastanawiam się jaką kupić. Chyba wezmę tylko czarny bristol co? ;D

A jak mam wybrać liście? Widziałem pewien spór na forum o 2 odmienne techniki i nie wiem której wierzyć.

Jak myślicie wywalić białe kamienie i dalej czekać aż woda wyrzuci mi ładnego korzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taak wiem, tapetę wyrzuciłem zaraz po wrzuceniu postu i zastanawiam się jaką kupić. Chyba wezmę tylko czarny bristol co? ;D

A jak mam wybrać liście? Widziałem pewien spór na forum o 2 odmienne techniki i nie wiem której wierzyć.

Jak myślicie wywalić białe kamienie i dalej czekać aż woda wyrzuci mi ładnego korzenia?

Czarny brystol jak najbardziej.

Nie wiem co masz na myśli pisząc o technice wyboru liści. Bierzesz zeszłoroczne (ja zbieram dębowe lub bukowe), suche, ale nie takie co się w dłoni rozwalają, wyparzasz i do akwarium.

Co do kamieni - kwestia gustu. Nie rozumiem o co Ci chodzi z czekaniem na korzeń.

Kup sobie gotowe albo poszukaj i wypreparuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz rację, ale postaram się przy najbliższej okazji jak już włożę łapę do wody to odrazu wyciągnę ich kilka żeby nie okazało się że mam aż tyle śmietnika na spodzie. Póki co czekam na jakieś przejaśnienie aby wybrać się do lasu ;]

A przy okazji- jaki torf polecacie do BW? Sverting pisałeś że potrzebowałeś aż dawki na 900l a ja tyle miejsca w filtrze nie mam pewnie ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej odpada bo na necie nie widze... To masz taki prawdziwy naturalny torf? Wolałbym torf zamiast sztucznych ekstraktów ale to się jeszcze wszystko zobaczy w trakcie rowoju, narazie wrzuciłem pare jakichś szyszek które miałem gdzieś jeszcze z terrarium i czekam na reakcje otoczenia. Czy to musi koniecznie być olcha czarna? Powoli zbieram pomysły na aranżacje, ale bez nowego filtra niewiele zrobie.

Zastanawiam się też nad zamienieniem obsady dna- mam zbrojnika niebieskiego i kiryska pande, wiem że kiepsko ale miałem problemy ze stadkiem i dlatego taka sytuacja wyniknęła. Chyba oddam i kirysa i zbrojnika a dokupie sobie Otoski. Jak myślicie ile ich tu wrzuce z lub bez zbrojnika niebieskiego? Bo na 2 rybki szkoda mi tabletke wrzucać na dno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wprowadziłem małą modernizację w filtracji wkładając watę i gazę do koszyka w filtrze, podpiąłem też wężyk do wylotu filtra teraz już bez deszczownicy. Efekt jest taki że bąbelki powietrza pływają niemal po całym akwarium. Są plusy i minusy- przykładowo wiem że cyrkulacja wody jest świetna w moim zbiorniku. Nurzaniec potrzebował kolejnego przycięcia i bardzo ładnie teraz wygląda, bardzo lubię gdy Hokejówki przepływają między wązkimi liśćmi nurzańca ;] to wygląda jakby je strasznie bawiło ;p. Mech po tygodniu wzbił gałązki do góry, kabomba wypuściła korzenie w wodzie u góry występują one tylko w tej części która wykształciła się już w moim akwarium i nie wiem czy to dobrze.

Nawożę akwarium 5ml/tydz PlantaMin'em w soboty i zauważam że w piątki i sobotę rano rośliny przymierają ;/ zwiększyłem dawkę nawozu i czekam na efekty. W planach rówież kulki torfowe do podłoża i bimberek co2, o tym ostatnim ciężko było mi znleźść poradnik od podstaw tak więc szybko nie zagości u mnie.

W czasie wolnym ustaliłem z grubsza obsadę:

12 Hokejówek Amazońskich

6 Otosków Przyujściowych

1+1/2 p. Żółta

Co myślicie o tym zestawieniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minął dzień jak wrzuciłem liście do akwarium, dziś dolałem torfinu, oddałem kiryska i skalary. Zauważyłem że woda zrobiła się mętna i mało przejrzysta ;| Jest to w pewnym stopniu torfin ale oprócz brązowej widzę mocną miałą barwę. Coś poradzicie? Mam wrzucić soli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, troche mam już ale dodam. A czy naprawdę jest cos takiego jak sezon akwarystyczny? Typek z zoologa tak tłumaczy puste akwaria, brak możliwosci zamówien wiekszości ryb i brak roślin? Wydaje mi się to troche dziwne bo sprzedaż na allegro czy w innych sklepach akwarystycznych kwitnie ;|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...