Skocz do zawartości

zestaw kostka + wyposażenie


expert
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy opłaca się kupić taki zestaw: http://sklep.roslinyakwariowe.pl/akwaria-opti-white/optiwhite-kostki-cube/zestaw-profesjonalny-optiwhite-30x30cm-p-7420.html

Razem z przesyłką wyjdzie jakieś 500zł, ale w zestawie jest chyba wszystko co potrzeba (oprócz rybek;) ), filtr, grzałka i oświetlenie wyglądają na porządne, no i akwarium z przeźroczystego szkła. Nie wiem czy widać różnicę przy tym Optiwhite, ale przy takiej wielkości to i tak niewielka różnica w cenie, tylko to podłoże trochę drogo wychodzi, może lepiej brać zwykły żwirek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zoologicznych nie polecam. Wcisną ci <ostrzeżenie: gó...> jakieś. 500zł to trochę dużo jak dla mnie. Sam mam FZN-3 za który zapłaciłem 100zł. Grzałka, ten firmy jakoś nie znam (Atman). Na allegro już lepiej kupić coś w takiej samej cenie tetry czy Aquela. Te 2 lampki w zoologicznym kosztują 45zł/szt.czyli tak samo jak tutaj, ale z tego co czytałem to te lampy się często psują(miałem taka i padła, ale oczywiście paragonu nie mam :oops: ) Co do samego akwarium. 180zł a 27l OpthiWhite może tak kosztuje. Nie lepiej byłoby Ci kupić jakieś większe akwarium za takie pieniądze? Ja sam za 200l akwarium zapłaciłem coś w granicach 550zł, ale akwarium miałem używane za 130zł. Ja bym nie polecał tobie kupna czegoś takiego, ale twój wybór ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chciałem powiedzieć że nie kupicie gotowego zestawu takiego na allegro, bo oryginalne zestawy kostek takie jak mają powiedzmy prawie wszyscy czyli Shrimp set mają grzałkę i filtr inny,oraz inne oświetlenie.

FZN1-Pat Mini: Lepszy FZN dużo.do tego zewnętrzny.

Hagen elite-Heat Zone:Grzałki trudno porównać, myślę że i ta i ta będzie dobrze grzać, mniej istotna kwestia.

Decolight-2xDecolight:jak widać większe oświetlenie.

Do tego wchodzi szkło OptiWhite i podłoże ADA.

To według mnie już jest sprzęt dla osób doświadczonych, mające duże fundusze i które będą sadzić tam bardzo wymagające rośliny(patrz na ilość światła).Tyle światła to bardzo dużo, i będzie niezbędny także zestaw Co2 najlepiej z butli.

Może pomyślisz nad zwykłym zestawem shripm set, kupując wszystko oddzielne.

Kupisz samo szkło, Decolight jeden powinien wystarczyć, albo kup żarówke energooszczędna 6400K.

Grzałkę osobno i filtr też.Kupisz kostke Optiwhite na allegro w cenie do 100zł, a zwykła Float koło 50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, chyba rzeczywiście to zbyt profesjonalny zestaw. Nie mam zamiaru kupować butli co2, ani wydawać kupy kasy na rośliny. Patrzyłem na też na zestaw Shimpset ale zależy mi na porządnym filtrze, przede wszystkim cichym. Chyba najlepiej skompletować takie coś samemu, ten FZN-1 będzie dobry?

ale z tego co czytałem to te lampy się często psują

To niedobrze, bo akurat lampa mi się podobała i bardzo pasuje do takiego zestawu, jak kupię żarówkę energooszczędną to nie bardzo sobie wyobrażam jak mógłbym ją zamontować, chyba że gdzieś jest dokupienia sama obudowa od takich Decolight? Chętnie bym kupił większe akwa, nawet ze 200l, ale niestety z powodu braku miejsca odpada :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że są inne sposoby dawania Co2.

Można dawać EasyCarbo albo bimbrownie.

Ale ja w takich zbiornikach małych nie widzę bimbrowni, mam wrażenie że ryby się poduszą od Co2.Kiedyś w 54l zrobiłem bimbrownie i miałem albo zacier za mocny albo coś, że ryby mi prawie wyzdychały, a jak odłączałem bimbrownie to normalnie chodziły po całym zbiorniku a nie tylko przy tafli.

A tutaj regulacja przy się przydała i wszystko.

viewtopic.php?f=40&t=14364 może coś takiego by zdało egzamin, tylko trzeba pomysłu jak zamontować to nad zbiornikiem.A o wadliwości Decolight nigdy nie słyszałem.

Jak dla mnie skompletowanie całego zbiornika było by lepsze, nie musisz kupować kostki Shrimp set,wejdź w allegro w dział "zwierzęta" wpisz kostka, prowadź się po lewo w akwaria i znajdziesz wszystkie, optiwhite i float.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...