Skocz do zawartości

bocja wspaniała atakuje kiriśniki czarnoplame


Rekomendowane odpowiedzi

mam w pracy akwarium 40 litów, od 2 lat są te same rybki (2 x kiriśniki czarnoplame, 1 x bocja wspaniała, 2 x skalar, jeden glonojad no i teraz jednego neonka (musze dokupic)) wsystko bylo ok. ale od 2 dni bojca atakuje kiriśniki i tylko je, obgryzujac ja (juz straciły górne płetwy :/) CO Z TYM ZROBIC?? miesiac temu zmienilem im pokarm na "tetra pro color" ale to chyba nie ma na to wpływu? jak pisałem od 2 lat nic sie nie działo. PROSZE O RADE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze cała Twoja obsada ( jeśli to akwarium jest zależne od Ciebie ) Jest zła..

 

Takie ryby potrzebują akwarium minimum 112l.. ( przynajmniej 3/4 z nich )

 

Skalar potrzebuje akwarium 40cm wysokości ( przynajmniej , najlepiej 50cm )

Bocja wspaniała - "w akwarium do około 25 cm. " Więc rozmiar 40l mówi sam za siebie.. "Bocja wspaniała wymaga akwarium maksymalnie dużego. Niezbędne jest zapewnienie kryjówek w których ryba ta lubi spędzać dużą ilość czasu"

Kiryśnik Czarnoplamy - "Do ok. 19 cm." To co wyżej.."W akwariach mniejszych niż 200 litrów nie osiągają właściwych swemu gatunkowi wielkości." - Czyli karłowacieją.. Tak jak i reszta Twoich ryb już pewnie skarłowaciała ( okres 2 lat .. )

Glonojad - Nie wiadomo jaki to glonojad , pewnie zbrojnik - potrzebuje akwarium przynajmniej 112l..

 

Wszystkie Twoje ryby nie nadają się do tego akwarium , ale już za późno na oddanie ich..

 

Oddaj Tylko bocje , ona jest zdolna do podgryzania płetw.. I nic na to raczej nie poradzisz.

 

Mam nadzieję że pomogłem , Pozdrawiam Daniel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...