Jump to content

Ten osad to glony?

Jaśko
 Share

Recommended Posts

Chodzi mi o osad na żwirku (brązowy), zamieszczam oczywiście zdjęcia. Przyznaje się że jest możliwość że przesadziłem z KNO3 zrobiłem roztwór test pokazywał mi że jest w nim 5mg/l (podejrzewam że źle pokazuje bo zrobiłem roztwór 15g/450ml wody) NO3 wlałem około 30ml nawożę też MgSO4*7H2O i K2SO4. Roztwór MgSO4*7H2O: 11,7g/450ml, K2SO4 7,1g/200ml wody destylowanej. Dziś zrobiłem podmianę nie całe 50% wody a do tej pory robiłem 30% dwa razy w tygodniu.

Do akwarium wchodzi mi ok. 42l podmieniam od 15l do 19l dwa razy w tygodniu ze względu na wysokie PO4. Co do oświetlenia to mam 15W/42l więc nie dużo, światło słoneczne nie pada bo akwarium stoi w pokoju od północnej strony domu. Jest jeszcze jedna kwestia czy ten osad może być spowodowany opadającym na dno pokarmem? Czasami przyklejam tabletki do szyby i jak ryba podpłynie i "ugryzie" kawałek tej tabletki to odrobiny spadają na dno zanim zdążą ryby go zjeść. Nie napisałem też że osad ten jest tylko przy przedniej szybie na środku. Można powiedzieć że to taki pas 3-4cm szerokości i ok 20cm długości.

Do akwarium wchodzi mi ok. 42l podmieniam od 15l do 19l dwa razy w tygodniu ze względu na wysokie PO4. Co do oświetlenia to mam 15W/42l więc nie dużo, światło słoneczne nie pada bo akwarium stoi w pokoju od północnej strony domu. Jest jeszcze jedna kwestia czy ten osad może być spowodowany opadającym na dno pokarmem? Czasami przyklejam tabletki do szyby i jak ryba podpłynie i "ugryzie" kawałek tej tabletki to odrobiny spadają na dno zanim zdążą ryby go zjeść. Nie napisałem też że osad ten jest tylko przy przedniej szybie na środku. Można powiedzieć że to taki pas 3-4cm szerokości i ok 20cm długości.

Jest już bardzo dużo napisane na forum o okrzemkach i sposobach radzenia sobie z nimi--wystarczy tylko poszukać.

Temacik zamykam.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...