Jump to content

Kożuch bakteryjny i skalar

lmp2
 Share

Recommended Posts

Witam,

Mam takie sprawę, w moim akwarium z dozowaniem co2, podczas w gdy wyłączone jest jakiekolwiek napowietrzanie pojawia się kożuch. Na dzień dzisiejszy nie martwi mnie on tak bardzo jak zachowanie sklalara, brzanek różowych i kardynałków które cały czas pływają pod powierzchnią tafli i robią taki efekt jakby piły tą wodę. Na pierwszy rzut oka wygląda jakby było mało tlenu, ale inne ryby normalnie się zachowują.

Teraz moje pytanie czy to jest normalne i czy mam coś z tym zrobić. Tzn pozbyć się jak najszybciej kożucha który też jest trochę denerwujący czy mam uznać że to nic takiego. Wiem że że w przypadku molinezji to normalne zjawisko.

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

Bzdura. Skoro inne ryby zachowują się normalnie to znakiem tego, że jest odpowiednia ilość tlenu.

Skalary w zbyt małym akwarium po prostu przestają pływać. Przesiadują wtedy przy lustrze wody.

Jakie są parametry wody?

Edit: Właśnie teraz doczytałem, że jednak nie tylko skalar siedzi przy tafli.

Na dzień dzisiejszy nie martwi mnie on tak bardzo jak zachowanie sklalara, brzanek różowych i kardynałków które cały czas pływają pod powierzchnią tafli i robią taki efekt jakby piły tą wodę. Na pierwszy rzut oka wygląda jakby było mało tlenu, ale inne ryby normalnie się zachowują.

To jak jest w końcu?

Tylko skalar siedzi przy lustrze wody i dziwnie się zachowuje czy inne ryby też?

Skalar, brzanki różowe i kardynałki siedziały i dłubały pod tym kożuchem, ale pozbyłem się dziś popołudniu go i rybki już normalnie się zachowują.

Ciekawiło mnie to też czy ten kożuch jest jakoś pożywny dla ryb skoro cały czas go skubią.