Skocz do zawartości

Kożuch bakteryjny i skalar


lmp2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam takie sprawę, w moim akwarium z dozowaniem co2, podczas w gdy wyłączone jest jakiekolwiek napowietrzanie pojawia się kożuch. Na dzień dzisiejszy nie martwi mnie on tak bardzo jak zachowanie sklalara, brzanek różowych i kardynałków które cały czas pływają pod powierzchnią tafli i robią taki efekt jakby piły tą wodę. Na pierwszy rzut oka wygląda jakby było mało tlenu, ale inne ryby normalnie się zachowują.

Teraz moje pytanie czy to jest normalne i czy mam coś z tym zrobić. Tzn pozbyć się jak najszybciej kożucha który też jest trochę denerwujący czy mam uznać że to nic takiego. Wiem że że w przypadku molinezji to normalne zjawisko.

 

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. Skoro inne ryby zachowują się normalnie to znakiem tego, że jest odpowiednia ilość tlenu.

Skalary w zbyt małym akwarium po prostu przestają pływać. Przesiadują wtedy przy lustrze wody.

Jakie są parametry wody?

 

Edit: Właśnie teraz doczytałem, że jednak nie tylko skalar siedzi przy tafli.

 

Na dzień dzisiejszy nie martwi mnie on tak bardzo jak zachowanie sklalara, brzanek różowych i kardynałków które cały czas pływają pod powierzchnią tafli i robią taki efekt jakby piły tą wodę. Na pierwszy rzut oka wygląda jakby było mało tlenu, ale inne ryby normalnie się zachowują.

To jak jest w końcu?

Tylko skalar siedzi przy lustrze wody i dziwnie się zachowuje czy inne ryby też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...