Skocz do zawartości

co lepsze pod akwarium


dadus150590
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałem o coś zapytać. Kupiłem baniak 375l. Będzie on na wymurowanym podeście z pustaków i na to blat kuchenny. Mam pytanie co położyć między szkło akwarium a blat?

Lepsza pianka pod akwarium czy styropian a może styrodur? Jak myślicie i jaka ewentualnie grubość styropianu/styroduru? Możecie podrzucić zdjęcia jakiegoś zbiornika jak to wygląda?

 

Dzięki za podpowiedzi :)

 

Dbaj o pisownię. Mordimer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek czemu od PCW ma pęknąć dno?

Co do styropianu wydaje mi się, że niezbyt dobrze jak podkład pod zbiornik będzie zbyt miękki w końcu ma pochłaniać wszelkie naprężenia a nie im ulegać. Oczywiście mogę się mylić i chętnie przeczytam Twoją opinię.

Kiedyś jak miałem akwarium to właśnie na grubym styropianie zdawał egzamin ale mocno się akwarium w nim zapadło.

 

URSUS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kiedyś akwarium 70-80 litrów na styropianie budowlanym nie pamiętam jaka grubość ale co najmniej 2 cm siadło co najmniej połowę grubości. Dlatego jestem zaskoczony tym co piszesz. Ale dobrze, że to piszesz bo zaraz sam będę musiał na czymś postawić zbiornik i rzuciłeś nowe światło na ten problem za co wielkie dzięki.

 

URSUS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek czemu od PCW ma pęknąć dno?

Co do styropianu wydaje mi się, że niezbyt dobrze jak podkład pod zbiornik będzie zbyt miękki w końcu ma pochłaniać wszelkie naprężenia a nie im ulegać.

Zbyt miękki nie może być,ale styropian nie jest za miękki.

Spełnia wszystkie wymagania,poza tym jest grubo tańszy od styroduru.

 

A co do spienionego,to prawie jak byś postawił na samym blacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do spienionego,to prawie jak byś postawił na samym blacie.

Z tym nie mogę się zgodzić, w spienionym na upartego dziurę palcem mogę zrobić a na pewno śrubokrętem bez większego wysiłku. Jak wkręcam w niego wkręty to muszę uważać żeby nie wgniotły materiału.

 

URSUS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się zgodzę ze Sławkiem. Ze spienionego pcv można pokrywę zrobić więc do miękkich nie należy. Ja pierwszy raz mam takie duże akwa u siebie, mam 200l ale to na półce i jest gąbka. Ok dzieki za info - znajcie jakieś bardzo dobre forum o dyskach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze styropian 2 , ja mam 450l zbiornik i jest super, oblistwowałem i jest ok. Każdy zbiornik mam na styropianie i moi znajomi również wiec...

Więc to znaczy tylko tyle że taka opinia jest nic nie warta bo nie masz porównania. :lol:

 

Mylisz pojęcia w tym momencie Atreyu.

To,że ktoś używa sprawdzonego materiału,bez stosowania innego w celu porównawczym,nie świadczy o tym,że jego opinia jest nic nie warta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...